Autor: G. F.

Srpski tim bez osvojenog boda završio učešće u Ligi konferencija

Genk - Čukarički - Copyright Profimedia

Fudbaleri Čukaričkog porazom su se oprostili od učešća u Ligi konferencija.

Genk je večeras slavio sa 2:0 i tako srpskom timu naneo i šesti poraz u grupnoj fazi ovog takmičenja.

Sve ono što smo videli u prethodnih pet kola grupne faze Lige konferencija, videli smo i večeras. Čukarički, nažalost, nije tim koji može da parira iole ozbiljnijim evropskim klubovima.

Nije večeras pomoglo sprskom timu ni to što je golman Nenad Filipović odbranio penal na samom startu susreta. Umesto injekcije samopouzdanja stigao je šok veoma brzo. Genk je vodio od 21. minuta, a kada je pomenuti golman Filipović zbog povrede morao van terena, sigurno je i optimizma polako ponestajalo.

Vratila se kakva.takva nada u 32. minutu kada je belgijski tim ostao sa 10 igrača na terenu zbog isključenja Galarze. Ali, nije bilo temelja za tu nadu. Ni brojčano nadmoćniji Čukarički nije mogao ni da zapreti rivalu.

Sve dileme razrešene su u 57. minutu kada je Genk postigao i drugi gol. Ništa srpski tim nije uspeo da uradi do kraja meča, pa je učešće u Evropi završio bez ijednog osvojenog poena. Nema tu mnogo razloga za zadovoljstvo, a nemaju ga ni fudbaleri Genka, koji su i pored pobede eliminisani iz Evrope.

Kraj utakmice!

93. minut - Žuti karton i za Singa, rukama je zaustavio kontru Genka.

90. minut - Igraće se još 4 minuta.

85. minut - Pejtnsil je otišao na zasluženi odmor, Bah ga je zamenio na terenu.

80. minut - Velika šansa za Sora, stigao ga je Stanković i izbacio loptu u korner.

79. minut - Ivanović, Cvetković i Miladonović su završili utakmicu. Janković, Adetunđi i Tomović će igrati do kraja.

73. minut - Ne deluje da Čukarički može da ugrozi rivala bez obzira na činjenicu da ima igrača više.

68. minut - Poonovo je Pejntsil pobegao odbrani srpskog tima, ali je sada Belić uspeo da odbrani.

65. minut - Promena u redovima Čukaričkog. Sing je u igri umesto Adžića.

57. minut - Genk je postigao još jedan gol, ali je moguće da je bio ofsajd. Videli su to u VAR sobi, dugo gledali snimak i presudili da je sve bilo regularno. Strelac je Pejntsil.

50. minut - Žuti karton za Adžića. U borbi za loptu, udario je laktom u lice rivala.

48. minut - Šansa za Čukarički. Centrirao je Adžić, a kapiten Tošić iz teške pozicije šutirao glavom pored gola.

46. minut - Odmah domaći traže još jedan penal, misle da je neko iz odbrane Čukaričkog igrao rukom u šesnaestercu. Ništa od toga.

Počelo je drugo poluvreme.

Završeno je prvo poluvreme. Svega je bilo u ovih 45 minuta igre. Videli smo odbranjen penal golmana Filipovića, koji se tom prilikom povredio i nešto kasnio napustio igru. Genk vodi posle bombe Hejnena, ali ima igrača manje zbog isključenja Galarze.

45. minut (+2) - Pobegao je Pejntsil, ali je golman Belić istrčao na 30 metara od gola i uspešno intervenisao.

45. minut - Pokušao je i Stanković, ponovo u čuvara mreže domaćih. Igraće se još 6 minuta.

42. minut - Adžić šutira snažno po zemlji, ali pravo u glomana Genka.

38. minut - Hrošovski ulazi u igru umesto Fadere, koji je "žrtva" isključenja Galarze.

32. minut - Igrač više za Čukarički! Sisoko je dobio žuti karton zbog udaranja rivala laktom u glavu, ali je iz VAR sobe stigao poziv da se pogleda snimak. Galarza je dobio crveni karton jer je udario defanzivca Čukaričkog kopačkom u glavu.

29. minut - Golman Čukaričkog ne može da nastavi utakmicu. Veliki peh za srpski tim! Među stative staje Nemanja Belić.

21. minut - Vodi Genk, strelac je Hejnen! Kakva bomba kapitena domaćeg tima!

18. minut - Stativa! Domaći pritiskaju svim silama, ali mreža Čukaričkog i dalje miruje.

14. minut - Nova šansa za Pejntsila i nova odbrana Filipovića.

9. minut - Filipović brani penal Pejntsilu! Povredio se tom prilikom čuvar mreže Čukaričkog, ali ostaje u igri.

8. minut - Penal za Genk. Stanković je oborio Faderu i sudija je pokazao na belu tačku.

7. minut - Zapretio je i srpski tim, ali su napadači prekombinovali u kaznenom prostoru Genka. Pokušao je zatim Adžić udarcem sa 20-ak metara, ali je lopta otišla pored gola.

3. minut - Sor je ponovo probio, zaustavljen je, čini se, na nedozvoljen način, ali je sudija samo odmahnuo rukom.

1. mnut - Samo 52 sekunde bile su potrebne fudbalerima Genka da dođu u gol šans. Sor je srežom bio zamalo neprecizan.

Utakmica je počela! Pred nama je 90 minuta u kojima će se Čukarički oprostiti od ovogodišnjeg igranja u Evropi.

17.40 - Ovo su sastavi za koje su se opredelili treneri pred večerašnji meč. Za Čukarički u špicu kreće mladi Mihajlo Cvetković, momak koji će u januaru napuniti 17 godina!

Genk: Vandervort - El Ahdi, Mekenzi, Sadik, Arteaga - El Kanus, Hejnen, Galarza, Fadera - Pejntsil, Sor.

Čukarički: Filipović - Stanković, Kovačević, Sisoko, Tošić - Kovač, Miladinović, Nikčević - Ivanović, Adžić, Cvetković.

17.15 - Utakmicu će voditi sudijska trojka sa Malte. Na centru će stajati Trustin Faruđa Kan, a kraj aut linija Luk Porteli i Roberto Vela.

17.10 - Zbog crvenog kartona koji je dobio u duelu sa Ferencvarošem trener Čukaričkog Igor Matić neće voditi ekipu večeras.

I pored toga, pa i pored činjenice da su kod kuće od istog rivala izgubili sa 2:0, Brđani ne misle na negativan rezultat.

- Nova utakmica i izazov za nas, protiv kvalitetne ekipe Genka. Znamo da su pobedili u poslednjoj prvenstvenoj utakmici. Pun respekt prema njima, favoriti su u ovom meču. Sa druge strane igramo i mi dobro, imamo samopouzdanje, što je dobro. Izvukli smo pouke iz prethodnih mečeva. Ovo jeste poslednja utakmica u Evropi, ali mislim da smo u one dve u Leskovcu bili dobri, izostao je samo rezultat - rekao je Matić.