Ne popuštaju: Maksimalni Kluž dolazi u Beograd na megdan Zvezdi

20:35 >> 20:43

0

Rumuni u Beogradu u utorak, na stadionu Rajko Mitić

Copyright Tanjug, Alessandro della Valle/Keystone via AP

Fudbaleri Kluža će u utorak (21:00) gostovati Crvenoj zvezdi u prvoj utakmici plej-ofa Lige Evrope, a večeras su odigrali meč petog kola rumunskog šampionata. Pobedili su Farul iz Konstance, a jedini gol dao je Hrvat Gabrijel Debeljuh, u 36. minutu. Sada posle pet kola imaju maksimalan učinak.

Na početku meča, opasniji je bio gost, a u 20. minutu Bredli de Nojer je propustio odličnu priliku. Onda je Kluž polako počeo da preuzima inicijativu, iako je trener Marijus Šumudika morao da menja. Izveo je Aleksandrua Čipčijua, a uveo imenjaka Pauna.

U 36. minutu, Debeljak je bio na pravom mestu. Posle šuta sa ivice kaznenog prostora Kristijana Manee, golman Farula je na kratko odbranio, ali samo do Hrvata. Samo je ubacio loptu u mrežu.

Mogao je gost da postigne gol u samoj završnici, gol za izjednačenje, ali se domaćin ipak odbranio.

Kada je reč o starterima za Kluž, to su bili Balgradean, Manea, Čibotariju, Graovac, Latovlevići, Sigurjonson, Rodrigez, Deak, Petrila, Debeljuh i Čipčiu. Šansu su još uz pomenutog Pauna dobili i Omrani, Alibek i Gidea.

Podsetimo, Zvezda je utakmicu Superlige, gostovanje u Surdulici odložila.