Šta ti je sudbina? Prošle godine doveo Lil do titule, sada mu "dao" četiri gola

17:18 >> 17:23

0

Večeras će igrati Pari Sen Žermen i Strazbur

Copyright Nica, Profimedia

Branilac titule u francuskoj Ligi 1, Lil još ne zna za pobedu. Posle dva kola ima samo jedan bod. U meču drugog kola prvenstva Francuske, Nica im je kao gost nanela težak poraz, od 4:0.

Ovaj rezultat posebno je zanimljiv, kada se zna da na klupi Nice sada sedi Kristof Galtije koji je prošle sezone sa Lilom stigao do titule.

Nica je bila “munjevita”. Već u prvom minutu, zahvaljujući Kasperu Dolbergu bilo je 1:0. U petom je bilo i 2:0, pošto se u strelce upisao i Hišam Budaui.

Sa bele tačke, u drugom minutu nadoknade sa bele tačke je pogodio Amin Guiri. Ni u nasatavku Nica nije stala, pa se danski napadač ponovo upisao u strelce.

U 70. minutu, poništen im je i gol. Posle VAR asistencije nije priznat pogodak Guirija.

Nica je sada na vrhu tabele, dok je Lil daleko ispod, čak na 16. poziciji. U svakom slučaju, veoma loš početak tima koji je prošle sezone pobedio u “tesnoj” trci sa Pari Sen Žermenom, koji će večeras igrati sa Strazburom.