Top 5 detalja 10. kola: Partizan ponovo prvi, Kunić uplašio navijače u Surdulici, Zvezda se mučila

0

Ponovo se igra na domaćim terenima i opet je bilo zabavno

Top 5 detalja 10. kola: Partizan ponovo prvi,  Kunić uplašio navijače u Surdulici, Zvezda se mučila
Slavlje fudbalera Partizana - Copyright MN Press

Još jedno kolo Superlige je za nama. Nakon što je deveta runda odložena, zbog nemilih događaja, proteklog vikenda na domaćim terenima igralo se deseto kolo, a mi smo izdvojili najinteresantnije detalje.

Krenimo redom

Partizan ponovo prvi

Trebalo je Partizanu 547 dana da se vrati na prvo mesto Superlige. Loši dani su iza crno-belih. Nakon četvrtog mesta u prošloj sezoni, ove godine su potpuno drugačija ekipa, što su pokazali i u Kruševcu. U Lazarevom gradu, pobedu su doneli novajlija Aldo Kalulu i domaći igrač, Stefan Jovanović.

Pokazao je Partizan da može, pa sada ima dva boda više u odnosu na TSC i četiri ispred Crvene zvezde. Buđenje tima Igora Duljaja.

Gol Tanka

Gostovao je Javor u Surdulici i uspeo da odnese sva tri boda. Teren koji je tokom leta sređen i dalje važi za jedan od lošijih u domaćem šampionatu, ali su se gosti bolje snašli.

Meč je obeležio prelep pogodak Ibrahima Tanka, nakon centaršuta iz kornera, glavom je smestio loptu iza leđa odličnog Stefana Ranđelovića. Radnik još uvek čeka na prvu pobedu na svom terenu.

Zvezda se mučila ili dobra taktika?

Niški Radnički je uspeo da sačuva napadače Zvezde na samo jednom pogotku. U ovoj sezoni, tim koji je "naštelovao" Barak Bahar veoma je raspoložen u napadu, ali protiv Nišlija to nije bio slučaj.

Da li su crveno-beli mislima već u utakmici drugog kola Lige šampiona, pa nisu uspeli da probiju čvrst bedem Nišlija, ili su Nišlije spremile dobru taktiku, zaključite sami. Bilo kako bilo, gol Mirka Ivanića napravio je prevagu.

Povreda Petra Kunića

Još jedna scena iz Surdulice. Napadač domaćeg tima završio je na travi krajem prvog poluvremena, a krv na njegovom licu, zaledio je krv u žilama onih koji su pratili meč.

U skoku, Kunić je "dobio" lakat u lice i rasekotinu od nekoliko centimetara, ispod oka. Srećom, samo je rasekotina.

Mladost iznenadila TSC

Lučanska Mladost je na svom terenu remizirala sa aktuelnim vicešampionom Srbije i to pogotkom u nadoknadi vremena. Tim Žarka Lazetića je vodio od sredine prvog poluvremena, ali je Janko Tumbasević u 91. minutu postavio konačnih 1:1.

Tako sada TSC nakon remija dočekuje okršaj u grupnoj fazi Lige Evrope sa Olimpijakosom.