18:08 >> 18:16

0

Trijumf građana na gostovanju

Copyright Tanjug/Adrian Dennis/Pool via AP

Tri boda su jedina stvar po kojoj će Pep Gvardiola pamtiti gostovanje na „Sent Merisu“. U meču protiv najprijatnijeg iznenađenja sezone su slavili minimalnim rezultatom.

Mančester siti je golom Rahima Sterlinga u 16. minutu došao do trijumfa protiv Sautemptona – 0:1 (0:1).

Kevin De Brujne je bio asistent, a znatno veći problem za domaći tim je povreda Denija Ingsa u završnici prvog dela. Ostao je da leži na travi i potom tražio izmenu, zamenio ga je mladi Telja.

Imao je Siti nekoliko dobrih prilika u drugom poluvremenu, pripretio je i Sautempton nekoliko puta, mreže se nisu tresle.

– Deluje da je Ingsov problem zadnja loža. Razmišljao sam da ga izostavim iz sastava i to bih učinio da nismo igrali sa Sitijem. Nadam se da nije ništa ozbiljno – rekao je trener „svetaca“ Hasenhutl.