Čukarički je dugo mučio domaćina, ali je poraz bilo nemoguće izbeći! Veliko je ovo iskustvo sa srpski tim! (VIDEO)

21.09.2023

21:01

0

Autor: G. F.

Ferencvaroš i Dejan Stanković upisali prve bodove u Ligi konferencija

Ferencvaroš - Čukarički - Copyright Tanjug/Tibor Illyes/MTI via AP

Fudbaleri Čukaričkog porazom su debitovali u grupnoj fazi nekog evropskog takmičenja. U prvom kolu Lige konferencija poraženi su u Budimpešti od Ferencvaroša sa 3:2 (2:1).

Srpski stručnjak sa klupe mađarskog kluba Dejan Stanković može da bude zadovoljan sa tri osvojena boda, a fudbaleri sa Banovog brda mogu da izvuku veliko iskustvo iz ovog meča. Videli su gde su u odnosu na rivala, šta treba popravljati i na čemu treba raditi.

Možda je baš taj nedostatak iskustva u evropskim mečevima i uticao na ishod ovog susreta. Čukarički je vodio do 44. minuta, a onda u finišu prvog poluvremena primio dva gola. Umesto da u svlačionici kuju planove i taktiku kako da u nastavku održe prednost, morali su da smisle kako da pokušaju da je stignu. A to nije bilo moguće, prema svemu što smo videli na terenu.

Videlo se od samog starta da je domaći tim rešen da što pre postigne gol, a da su gosti sa prilično respekta započeli svoj debi na tako velikoj sceni. Ipak, kako je vreme prolazilo, uz određenu dozu sreće i pomoć VAR tehnologije, Čukarički je uspeo da odoli poznatijem rivalu i drži dobrih 0:0.

A onda je oko 20.000 navijača Ferencvaroša zanemelo u 26. minutu. Đorđe Ivanović je odlično reagovao na jednu loptu po zemlji sa strane, iz poluokreta je šutirao i smestio je u mrežu. Sve je zaličilo na bajku po ekipu sa Banovog brda.

I sve je bilo dobro, ponovo zahvaljujući VAR tehnologiji koja je poništila penal za domače, do 44. minuta. Tada je sudija ponovo pokazao na belu tačku, ali je i ovog puta odluka bila na ivici. Nekoliko minuta su ljudi u VAR sobi većali i ipak potvrdili odluku glavnog arbitra. Ovusu je pobegao Ivanoviću, bilo je kontakta, možda je počeo i van kaznenog prostra, ali je Varga dobio priliku da izjednači. I iskoristio je. Prvo poluvreme produženo je za 7 minuta, a u tom vremenu potpuno je potonuo brod srpskog tima. Već pomenuti Ovusu, apsolutno igrač susreta, poslao je pravi projektil ka golu Samurovića. Lopta je usput i zakačila nekog od igrača Čukaričkog i na pauzu se otišlo sa 2:1 za Ferencvaroš.

Nažalost negativan rezultat je poljulajo fudbalere našeg tima, nisu u nastavku uspevali da ozbiljnije zaprete, a domaći tim je iskusno kontrolisao igru i vrebao svoju priliku. Dočekali su je u 79. minutu kada je rezervista Aleksandar Pešić po treći put zatresao mrežu Čukaričkog. Konačnih 3:1 možda i jeste najrealniji rezultat. Moglo je da bude i bolje, ali i mnogo gore po naš tim, kada se sagleda sve što se dešavalo na terenu u Budimpešti.

Kraj. Veliko je ovo iskustvo za fudbalere Čukaričkog.

Utakmica je produžena za 4 minuta, a u trećem je viđena nova šansa za domaće. Ipak, bez promene rezultata.

86. minut - Opet je bilo opasno, ali su defanzivici srpskog tima uspeli da izbace loptu u korner ispred Pešića.

84. minut - Naporan tempo se vidi u kretanju fudbalera Čukaričkog, domaći oborili ritam zadovoljni rezultatom.

79. minut - Strašan gol Pešića! Samurović je odbranio jedan udarac ka golu, ali bombu Pešića nije mogao!

78. minut - Još jedan istorijski trenutak. Adetunđi je izašao iz igre, a na terenu je Mihajlo Cvetković, momak koji ima samo 16 godina!

75. minut - Prvi korner za Čukarički, Janković je centrirao, Miladinović naleteo na odbitak, ali nije dobro šutirao.

74. minut - Stanković izveo Ovusua iz igre, na terenu je mladi Listens, momak od 18 godina.

73. minut - Sjajan prodor Ivanovića po levoj strani, odlično je i zavrnuo loptu pred gol Ferencvaroša, ali je Adetunđi loše zahvatio loptu i šansa je otišla u nepovrat.

68. minut - Odmah se ističe Pešić. Ovusu je centrirao, a bivši napadač Crvene zvezde odlično šutirao glavom. Samurović hvata loptu!

67. minut - Ramirez iz slobodnog udarca opasno preti, ali na sreću nema gola. U ekipi Ferencvaroša umesto Varge u igri je naš internacionalac Aleksandar Pešić.

64. minut - Kapiten Docić je zamenjen, na terenu je Nikola Stanković.

58. minut - Ovusu pravi najveće probleme srpskom timu, ponovo je posle njegovog prodora bilo opasno, ali je sve prošlo bez promene rezultata.

52. minut - Veliki pritisak Ferencvaroša, ali Čukarčki odoljeva.

48. minut - Traže novi penal igrači Ferencvaroša, ali lopta je pogodila Subotića u grudi.

Utakmica je nastavljena. Matić je promenio dva igrača. Ušli su Miladinović i Janković, a u svlačionici su ostali Kovač i Nikčević.

Završeno je prvo poluvreme - 2:1. Ovusu je ispalio projektil u poslednjim trenucima. Prava šteta što srpski tim nije izdržao do pauze.

Igraće se još 7 minuta.

44. minut - Varga je siguran sa bele tačke. Šteta. A celoj akciji koja je završila penalom prethodila je prilika za Čukarički. Slobodan udarac nije "prošao", pa je sevnula kontra Ferencvaroša.

41. minut - Sada je penal i žuti karton za Ivanovića. Pobegao je Ovusu u kontri, pokušaoje strelac gola za Čukarički da ga zaustavi, ali je rukama odgurao rivala. Ponovo VAR proverava odluku, dugo to traje. Pitanje je da li je faul počeo van kaznenog prostora, ali i da li je kontakt bio dovljno jak. Ipak je penal!

33. minut - Sudija svira penal za Ferencvaroš. Neoprezan Ivanović u startu na loptu, Botka je na zemlji. Stiže poziv iz VAR sobe, nema penala!

30. minut - Novi pritisak Ferencvaroša, izlazi Ovusu pred golmana Samurović, ali je čuvar mreže Čukaričkog bio miran i sprečio izjednačenje.

26. minut - GOOOL! Đorđe Ivanović utišava 20.000 ljudi na tribinama! Pritisak na desnoj strani i centaršut Stefana Kovača iz drugog pokušaja. Lopta je stigla do Ivanovića, a on je uhvatio odličan udarac i počeo da se raduje i pre nego što je lopta završila u mreži!

23. minut - Mnogo je seckanja igre, u prekršajima su grublji domaći.

17. minut - Strašna prilika za Čukarički! Ivanović je pobegao Botki, ali je i njemu lopta malo pobegla, pa iz "mrtvog ugla" nije uspeo da zatrese mrežu rivala. Bilo je baš blizu!

14. minut - Novi opasan napad domaćeg tima, posle centašuta Varga nije precizan glavom. Probao je i Zakariasen u nastavku akcije, ali je njegov šut izblokiran.

9. minut - Bilo je baš vruće, Ferencvaroš je postigao gol, ali je sudija dosudio ofsajd. Centaršut sa strane završio je u golu, niko nije dirao loptu, ali je Varga uticao na igru, pre svega time što je golman Samurović očekivao njegov udarac, pa je gol poništen.

3. minut - Izveli su domaći prvi korner, Ramirez je centrirao, a Mai glavom šutirao preko gola.

Utakmica je počela minutom ćutanja u čast žrtava zemljotresa u Maroku i poplava u Libiji.

17.45 - Ovo su timovi za koje su se odlučili treneri Dejan Stanković i Igor Matić.

Fernacvaroš (4-3-2-1): Dibus - Botka, Mai, Sise, Ramirez - Makreckis, Fani, Zakariasen - Markinjos, Ovusu - B. Varga.

Čukarički (3-5-2): Samurović - Vranješ, Subotić, Stevanović - Kovač, Docić, Sisoko, Nikčević, Tošić - Ivanović, Adetunđi.

17.30 - Glavni sudija utakmice u Budimpešti biće Španac Giljermo Kuadra, a pomagaće mu  Gvadalupe Poras Ajuz i Alehandro Estevez Iglesijas. Četvrti sudija će biti Miguel Anhel Ortiz Arijas. U VAR sobi će sedeti Rikardo de Burgos i Huan Luis Pulido Santana.

16.20 - Kapiten Marko Docić osokoljen je pobedom nad Crvenom zvezdu u prethodnom kolu Superlige, a pominje i bivšeg trenera crveno-belih, danas šefa struke Ferencvaroša:

- Igramo protiv protivnika čiji nas trener dobro poznaje, kao i mi njega. Znamo otprilike kako igraju njegove ekipe i to bi mogla da bude naša prednost. Nadam se da ćemo pokazati igru kao protiv Crvene zvezde, jer su Zvezda i Ferencvaroš po kvalitetu slični klubovi. Igraćemo hrabro, želimo da ostavimo i dobar utisak u ovoj istorijskoj utakmici za naš klub. Očekujemo da oni igraju ofanzivno a na nama je da uđemo dobro u meč u pariramo igrom.

16.10 - Trener Čukaričkog Igor Matić istakao je koliko je važan susret u Budimpešti:

- Istorijska utakmica za nas i to je ogroman motiv i igračima i meni. Za ovakve utakmice se živi. Protivnik je izuzetno jak, petostruki uzastopni šampion Mađarske , sa odličnim timom i kvalitetnim igračima, ali i mi vidimo svoju šansu i igraćemo hrabro i odvažno sa željom da ostvarimo pozitivan rezultat. Prema protivniku imamo uvek respekt, ali ne i strah, uvek ćemo igrati sa željom da ostvarimo dobar rezultat. Pobeda protiv Crvene zvezde može da bude model, ali svaka utakmica je drugačija. Nema euforije posle te pobede, naprotiv, jeste važna pobeda protiv velikog kluba, ali to ne sme da nas zavara i zaustavi na putu ka našim ciljevima!