Nije moglo bez crvenih: Milenković uzalud pogodio, Murinjova Roma upisala "trojku"

20:45 >> 22:40

0

Za sutra su zakazana još dva meča

Copyright Tanjug, AP Photo/Gregorio Borgia

Žoze Murinjo je upisao prvu pobedu na klupi Rome u Seriji A. “Vučica” je u meču uvodnog kola savladala Fjorentinu, rezultatom 3:1, a slavio je i Napoli protiv Venecije. Rezultat u Napulju je bio 2:0.

Na rimskom “Olimpiku”, već u 17. minutu, Fjorentina je ostala bez Bartolomeja Dragovskog. Posle grubog starta dobio je crveni karton, a relativno brzo Roma je materijalizovala prednost. Henrik Mhitarjan je posle dodavanja novajlije Tamija Abrahama pogodio donji desni ugao.

U nastavku meča, i Roma je ostala bez igrača. Nikolo Zaniolo je dobio žuti karton, u 52. minutu. Samo osam minuta kasnije, u strelce se upisao i Nikola Milenković. Srpski reprezentativac je pre nekoliko dana potpisao novi ugovor, a sada je bio i strelac za izjednačenje. Posle dodavanja Erika Pulgara pogodio je po sredini gola.

Radost gostiju iz Firence nije dugo trajala, pošto je novu asistenciju upisao Abraham. Strelac je bio Žordan Veretu, u 64. minutu, a zahvaljujući istom igraču bilo je i 3:1. U 80. minutu, Eldor Šomudorov je bio asistent.

U timu “Viole” bio je i napadač Dušan Vlahović.

U Napulju, na “Dijegu Armandu Maradoni”, Napoli je sa 2:0 pobedio povratnika u Seriju A, Veneciju. Ni ovaj meč nije mogao da prođe bez crvenih kartona. Viktor Osimhen je isključen već u 23. minutu zbog grubog starta.

Šansu da povede Napoli je propustio veliku priliku. Posle igranja rukom Lorenco Insinje je šutirao, ali preko prečke. To se desilo u 57. minutu, a onda je imao priliku za popravni. Opet igranje rukom, ali je tada Insinje pogodio donji ugao. U 73. minutu bilo je 2:0 za Napolitance posle gola Elifa Elmasa.