Real iščupao remi: Nedostaju golovi? Digni sa klupe Vinisijusa, ali je i Jović mogao da bude strelac

22:07 >> 22:15

0

Los Blankosima je ovo prvi remi u sezoni

Copyright Tanjug, AP Photo/Alberto Saiz

Real Madrid je samo poveo na gostovanju Levanteu u utakmici 2. kola Primere. Ali je na kraju bilo 3:3, mada je i domaćin dva puta bio u “plusu”. Na kraju, meč je rešio rezervista Vinisijus Žunior.

Utakmica u Valensiji je počela idealno za goste iz Madrida, pošto je Garet Bejl već u petom minutu dao vodeći gol. U drugom poluvremenu došlo je do preokreta jer su u roku od 11 minuta (46. i 57.) Marti Rođer i Hoze Kampanja dali dva gola, za prednost od 2:1.

Samo dva minuta kasnije, Karlo Anćeloti je napravio trostruku izmenu, pa su na terenu bili i Marko Asensio, Rodrigo i Vinisijus Žunior. Ispostavilo se da je Vinisijus bio pravi pogodak. Brazilski ofanzivac je na asistenciju Kazemira dao gol za izjednačenje, u 73. minutu. Ali domaćin nije odustajao od pobede, pa je novu prednost obezbedio Rober Pier.

Ali ni Real nije odustajao, pa je Vinisijus dao svoj drugi gol u 85. minutu, za remi. Ovo mu je treći gol u sezoni. Pošto je bio strelac i u pobedi nad Alavesom. I tada je ušao sa klupe.

Da zaigra imao je priliku i Luka Jović. Srpski napadač je šansu dobio u 82. minutu, a imao je i izglednu priliku za gol. Za Levante, sve vreme je igrao Nemanja Radoja.