Mitrov het-trik i asistencija SMS-a za neviđeni preokret u najvećem derbiju Saudijske Arabije! (VIDEO)

01.09.2023

22:15

0

Autor: P.K.

Posebno će se pamtiti Mitrovićev drugi gol, a ovakvi preokreti se stvarno retko viđaju

Aleksandar Mitrović - Copyright Profimedia

Kakav spektakl u najvećem derbiju Saudijske Arabije! Al Itihad je vodio 3:1, ali je Aleksandar Mitrović kompletirao het-trik, pa je Sergej Milinković-Savić asistirao za potpuno preokret i pobedu Al Hilala 4:3 u gostima!

Al Hilal je ostao neporažen, a Al Itihad je pretrpeo prvi poraz, tako da je sada tim naših Mitra i SMS-a prvi na tabeli!

Osim po preokretu, meč će ostati upamćen po spektakularnom golu srpskog reprezentativca Aleksandra Mitrovića!

Njemu je ovo treća utakmica u prvenstvu Saudijske Arabije, a već je dao četiri gola.

Al Itihad je poveo golom Romarinja u 16. minutu, a Mitrović je izjednačio u 20.

Srbin je posle dodavanja Sauda Abdulhamida volejom pogodio suprotni ćošak gola rivala i doneo izjednačenje.

Ipak, Karim Benzema i Abderazak Hamdila doneli su 3:1 Al Itihadu. Posebno je upečatljiv gol Francuza, koji je petom završio akciju:

U 60. minutu Mitrović je izveo svoj karakteristični potez, skočio je na centaršut i glavom udario loptu, ali je golman odbranio, samo da bi Mitrogol naleteo na odbitak i ugurao loptu u mrežu!

Samo pet minuta kasnije, dosuđen je opravdani penal. Mitrović je bio siguran i doneo je Al Hilalu izjednačenje!

A onda je SMS skočio na visoku loptu i glavom je spustio do kapitena Salem Al Davsarija, koji donosi potpuni preokret.