Ekskluzivno na 24sedam: Sevilja je povela, ali je na kraju Siti podigao pehar, pogledajte hajlajtse Superkupa (FOTO-VIDEO)

23:48

0

Španci su poveli, ali su se na kraju radovali Englezi, a Gudelj ima za čime da žali

Copyright Tanjug/AP Photo/Thanassis Stavrakis)

O trofeju Superkupa u Atini, odlučivali su penali. U toj "lutriji" od Sevilje, osvajača Lige Evrope uspešniji je bio prvak Evrope i Engleske, Mančester siti.

Pravila su takva da posle nerešenog nema produžetaka, već se odmah izvode penali. I posle 1:1 u 90 i "kusur" minuta, usledilo je izvođenje jedanaesteraca. Pre toga, Jusef En Nesiri je doveo Špance u vođstvo, da bi Kol Palmer u drugom poluvremenu izjednačio.

Zatim je bilo prilika na obe strane, ali je ipak ostalo 1:1, pa se krenulo u "obračun" penalima.

U prve četiri serije, izvođači su bili uspešni, a onda je usledila i peta. Poslednji je lopti prišao Nemanja Gudelj, ali nažalost nije bio uspešan. Srpski reprezentativac je pogodio prečku, a trofej je otišao u ruke Sitija.

Kao što ste i navikli pogledajte i najzanimljivije detalje iz meča, samo na našem portalu.