Oglasila se grčka policija: Evo za šta se sve gone ubice mladog Mihalisa!
09.08.2023 | 16:51
A i dalje se čeka na procesuiranje ubistva sa umišljajem
Smrt mladog navijača AEK-a Mihalisa Kacurisa u ponedeljak uveče, zavila je Grčku u crno i primoralo UEFU na odlaganje meča ovog kluba i zagrebačkog Dinama. Dva dana kasnije policija i dalje traga za odgovornim za ovu tragediju, a prema najnovijim informacijama iz Atine, poznato je šta će tužilaštvo staviti na teret uhapšenima.
Nakon tragedije koja se dogodila u sukobu navijača ova dva kluba, uhapšeno je na stotinu navijača, pretežno gostujućeg tima, a čak 104 njih će biti krivično gonjeno.
Protiv uhapšenih će biti podnete teške optužbe za četiri krivična dela i sedam prekršaja!
Od 104 uhapšenih, 103 je u sredu sprovela atinska policija, a jedan se nalazi u bolnici. Dok se čeka na procesuiranje krivičnog dela ubistvo sa umišljajem, Tužilaštvo je pokrenulo gonjenje po ovim krivičnim i prekršajnim delima:
Zločinačka organizacija
Ubistvo iz nehata
Eksplozuja
Opasne telesne povrede, učinjene i pokušane, zajednički i pojedinačnoj
Oštećenje strane imovine
Nasilje pre održavanja sportskog događaja (prekršaj po Zakonu o sportu)
Nedozvoljeno nošenje oružja
Upotreba baklji i
Posedovanje baklji i signalnih raketa
Inače, kako su ranije pisali grčki mediji, počinilac ubistva mogao bi da dobije i doživotnu kaznu zatvora, po uzoru na slučaj kada je stradao 19-godišnji navijač u sukobu navijača Arisa i PAOK-a.