Partizan dobio prvog rivala na putu do Lige konferencija!

03.08.2023

20:31

0

Crno-beli, kao što se i očekivalo, za sedam dana putuju u Baku na prvi meč treće kvalifikacione runde za najmlađe UEFA klupsko takmičenje

Fudbaleri Partizana - Copyright MN Press

Fudbaleri Sabaha iz Bakua igraće protiv Partizana u trećem kolu kvalifikacija za Ligu konferencija.

Sabah se u četvrtak plasirao se treće kolo kvalifikacija za LK, pošto je u Bakuu pobedio ekipu RFS iz Letonije rezultatom 2:1 u revanš meču druge kvalifikacione runde za najmlađe UEFA klupsko takmičenje.

Klub iz Azerbejdžana je u prvom meču odigranom pre nedelju dana slavio sa 2:0.

RFS je u večerašnjem meču poveo u 67. minutu golom Janisa Ikaunieksa, a izjednačenje Sabahu doneo je Džoj-Lens Mikels u 77. minutu. Domaći tim je do trijumfa stigao u 94. minutu pogotkom Emanuela Apea.

Gosti su od 34. minuta igrali sa fudbalerom manje, pošto je isključen Arturs Zjuzins.

Prvi meč trećeg kola kvalifikacija za LK između Sabaha i Partizana na programu je 10. avgusta u Bakuu, a revanš je nedelju dana kasnije u Beogradu.

Izvor: Tanjug