Mesi ponovo igrao u "Klasiku"! Meč kasnio zbog oluje na Floridi, a onda je usledio "uragan Leo" (VIDEO)

09:51

0

Argentinac je bio dvostruki strelac za prolaz u osminu finala

Lionel Mesi - Copyright Tanjug/AP Photo/Rebecca Blackwell

Lionel Mesi bio je junak pobede njegovog Intera iz Majamija protiv Orlando Sitija u tamošnjem "Klasiku". Argentinac, najveća zvezda ovog američkog tima bio je dvostruki strelac u meču koji je završen rezultatom 3:1. Igralo se u okviru tamošnjeg Liga kupa, a Inter će u osmini finala sada igrati protiv Dalasa.

Meč je kasnio 90 minuta zbog oluje na Južnoj Floridi, ali kada je počeo, već u sedmom minutu Mesi je dao gol. Iskoristio je pas Roberta Tejlora, primio je loptu na grudi i usledila je rutinska reakcija.

Samo deset minuta kasnije je izjednačio Urugvajac Sezar Arauho. Prvo je Drejk Kalender odbranio Ivanu Angulu, ali je onda Arauho iskoristio odbitak.

Na poluvreme se otišlo sa 1:1, da bi u 51. minutu Hozef Martinez pogodio sa bele tačke. Konačan rezultat postavio je Mesi novim volejem, posle dodavanja Martineza.

U sudijskoj nadoknadi, Arauho je smanjio na 3:2, ali je gol poništen zbog ofsajda posle intervencije iz VAR sobe.

Ova utakmica će ostati upamćena i po žutom kartonu, prvom od dolaska u Inter. Pre toga su ga protivnici često faulirali, da bi on u 21. minutu sapleo Vajldera Kartagenu bez lopte. Onda ga je sudija i kaznio.

Sada će Inter igrati protiv Dalasa, i to će biti prvo gostovanje Mesija od kada je došao u ekipu iz Majamija.