Italijani ostavili domaćine u suzama! Bronza Lige nacija je ipak velika stvar!

0

Autor: G. F.

Azuri slavili sa 3:2, Holandija ostala bez ičega

Fudbaleri Italije slave bronzu u Ligi nacija - Copyright Tanjug/AP Photo/Patrick Post

Posle šokantnog poraza u polufinalu domaćin finalnog turnira Lige nacija ostao je i bez bronze.

Ona je završila oko vrata fudbalera Italije koji su sa 3:2 savladali Holandiju!

Da neće biti dobro po organizatora turnira videlo se već posle 20 minuta susreta. U 6. minutu Federiko di Marko je postigao prvi gol, da bi Davide Fratezi u 20. duplirao prednost.

Domaćin je zaigrao mnogo bolje u drugom poluvremenu, kad je selektor Ronald Kuman na teren poslao četiri nova igrača, a upravo je rezervista Stiven Bergvajn smanjio na 1:2 u 68. minutu. U jeku ofanzive Holanđana, Federiko Kijeza je u 72. minutu postigao treći gol za Italiju. Žoržinjo Vajnaldum je u 89. minutu smanjio na 2:3 i to je bio konačan rezultat.

U večerašnjem finalu sastaju se Španija i Hrvatska.