VIDEO Murinjo, Matić i Svilar u finalu, a Vlahović i Kostić tuguju li tuguju! Pogledajte golove i šanse u HD-u, samo na 24sedam

18.05.2023

23:36

0

Nekoliko Srba je na terenu u mečevima u Sevilji i Leverkuzenu, a sve to pratite u realnom vremenu

Dušan Vlahović u utakmici Sevilja - Juventus - Copyright Tanjug/AP Photo/Jose Breton

Roma i Sevilja će se u finalu 31. maja, u Budimpešti boriti za trofej Lige Evrope. "Vučica" Žozea Murinja, večeras odličnog Nemanje Matića i Mileta Svilara odigrala je u revanšu polufinala u Leverkuzenu bez golova, ali je ključan bio gol sa "Olimpika" prošle nedelje.

Sevilja je kao domaćin, posle produžetaka bila bolja od Juventusa sa 2:1, pa je sa ukupnih 3:2 prošao dalje. Nije pomogao ni gol Dušana Vlahovića koji je doveo "bjankonere" u vođstvo. Ali je onda usledilo izjednačenje, golom Susa, pa i konačan trijumf zahvaljujući Eriku Lameli.

Tako da će se za trofej Lige Evrope boriti Nemanja Gudelj i Marko Dmitrović koji je večeras bio na klupi. Dok je Gudelj sve vreme bio na terenu i ostavio odličan utisak.

Sevilji je ovi sedmi plasman u finale Lige Evrope u poslednjih 17 godina, a ovaj trofej su osvajali šest puta. I po tome su Andalužani apsolutni rekorderi, a treba reći da u finalu nikada nisu izgubili.

Najzanimljivije detalje mogli ste da pratite u tekstualnom prenosu na našem portalu, uz HD snimke golova i prilika u realnom vremenu.

Kao što je rečeno, u Leverkuzenu nije bilo golova, ali jeste na "Sančezu Pishuanu".

Krenulo je sve od Vlahovića koji je kao i Filip Kostić bio rezervista.

Kraj utakmice!

117. MINUT - Suso koji je rešio meč ustupa mesto Rekiku.

115. MINUT - Akunja dobija drugi žuti karton zbog odugovlačenja. Ostaje Sevilja sa desetoricom.

106. MINUT - Nova izmena Masimilijana Alegrija. Kvadrado izlazi, a menja ga Milik. U timu Sevilje, Navas izlazi, a Papu Gomez je na terenu.

Počinje drugi produžetak.

100. MINUT - Izlazi Hilk, asistent Lameli, a ulazi Montijel.

95. MINUT - GOL! Sevilja vodi sa 2:1. Strelac Lamela, glavom.

Bajer - Roma

"Vučica" Žozea Murinja, Nemanje Matića i Mileta Svilara idu u finale. Italijani su sačuvali minimalnu prednost, pa će se Roma boriti za novi UEFA trofej. Podsetimo, prošle sezone su osvojili Ligu konferencija.

Iako je Bajer imao čak 23 pokušaja ka golu Ruia Patrisija (Roma samo jedan), nije uspeo da da gol. Kada je reč o šutevima u okvir gola, odnos je 6:0. A van 10:1.

Ali na kraju Roma ide dalje.

Gledaćemo produžetke u Sevilji pošto je opet 1:1.

Sevilja - Juventus

90. MINUT - En Nesiri, ali Ščešni jedva brani.

87. MINUT - Dvostruka izmena u Juventusu. U igri su Kostić i Mireti. Na klupu idu Iling Džunior i Lokateli.

80. MINUT - I dalje je 0:0 u Nemačkoj. Trenutno, Roma ide dalje.

72. MINUT - GOL! Susov "projektil" sa 20-ak metara, za izjednačenje na 1:1. Ščešni nemoćan i opet smo na nuli.

Sevillja - Juventus

65. MINUT - GOL! Vlahović za 1:0.

Srpski napadač se prvo izborio za šansu, pored čuvara, a onda je prebacio Bona, za svoj treći pogodak u Ligi Evrope. Asistencija se piše Rabiou.

63. MINUT - Dvostruka izmena u Juventusu. Vlahović umesto Kina, a Kjeza umesto Di Marije.

62. MINUT - Izmena u Sevilji. Suso umesto Toresa. Inače, večeras u Sevilji četvrti sudija Srđan Jovanović.

51. MINUT - En Nesiri glavom gađa ugao gola Ščešnog koji ipak hvata loptu.

Nema promena u postavama u Sevilji. Ali ima u Leverkuzen. U ekipi Rome Vajnaldum umesto Belotija.

Kraj prvog poluvremena u oba meča!

45. MINUT - Traže penal igrači Sevilje. Zbog starta Kvadrada na ivici kaznenog prostora. Posle VAR provere, Holanđanin Makeli kaže da nema najstrože kazne.

42. MINUT - Rabio pogađa mrežu Sevilje sa 15-ak metara. Po sredini snažno, ali ipak je gol poništen zbog ranijeg ofsajda u kojem je bio Lokateli.

40. MINUT - Prinudna izmena u Juventusu. Fađolija posle duela sa Gudeljom iznose sa terena na nosilima. Ulazi Paredesa.

33. MINUT - Kin pogađa stativu gola Sevilje.

27. MINUT - Di Marija u dobroj šansi. Prebacuje golmana Sevilje Bonua, ali i gol domaćina.

25. MINUT - El Nesiri glavom pokušava, ali Ščešni na gol liniji spasava Juventus.

12. MINUT - Dijabi pogađa prečku gola Rome.

Tanjug/AP Photo/Martin Meissner

11. MINUT - Kin dobija žuti karton zbog grubog starta nad Gudeljom.

7. MINUT - Početna inicijativa domaćina.

21.00 - Počinje!

19.43 - Ovako će izgledati startne postave na "Sančez Pishuanu". Od srpskih fudbalera samo je Nemanja Gudelj u 11 na početku, dok će Marko Dmitrović (Sevilja) i Filip Kostić i Dušan Vlahović (Juventus), čekati priliku sa klupe.

Sevilja: Bonu, Hesus Navas, Bade, Gudelj, Akunja, Fernando, Tores, Rakitić, Okampos, Brajan Hil, En Nesiri.

Juventus: Ščešni, Gati, Bremer, Danilo, Kvadrado, Fađoli, Lokateli, Rabio, Iling-Džunior, Di Marija, Kin.

Sudiće Makeli iz Holandije.

19.37 - Evo i startnih postava u Nemačkoj, a na terenu će biti jedan Srbin. To je Nemanja Matić u dresu Rome, dok je golman Mile Svilar na klupi.

Bajer: Hradecki, Tapsoba, Ta, Hinsapi, Frimpong, Demirbaj, Palasios, Baker, Dijiabi, Virc, Azmun.

Roma: Rui Patrisio, Manćini, Kristante, Ibajez, Čelik, Bov, Matić, Spinacola, Pelegrini, Beloti, Ejbraham.

Sudija je Slovenac Vinčić.

Finale će biti odigrano 31. maja u Budimpešti.

19.31 - Mečevi će početi u 21 čas. Uskoro se očekuju i startne postave mečeva u Sevilji i Leverkuzenu.