22:49

0

Ekskluzivno pogledajte u realnom vremenu sve bitne detalje sa meča

Slavlje fudbalera Sitija u duelu sa Realom - Copyright Tanjug/Nick Potts/PA via AP

Inter se prvi plasirao u finale Lige šampiona, a u Istanbulu će igrati protiv Mančester sitija koji je večeras na "Etihadu" potpuno nadigrao branioca titule, Real Madrid. U revanšu polufinala bilo je 4:0 za ekipu Pepa Gvardiole, a ukupni rezultat je bio 5:1.

Strelci su bili Bernardo Silva (dva puta), zatim je Eder Militao dao autogol, a sve je potvrdio Hulijan Alvarez u sudijskoj nadoknadi.

Takođe, Siti se na ovaj način revanširao Realu za prošlosezonsko polufinale, a ono što je još važnije ima realnu šansu da osvoji triplu krunu. Ako ovako budu igrali, Inter ne bi trebalo da ima velike šanse, a ukoliko pobede za vikend biće prvaci Engleske. Takođe ih očekuje i finale FA kupa, sa gradskim rivalom, Junajtedom.

Ukoliko bi se to desilo, Gvardiola bi ponovio uspeh koji je svojevremeno ostvario sa Barselonom.

Večeras je sve bilo na strani Sitija koji od početka nije Realu "dao da diše". U uvodnim minutima odnos poseda lopte bio je čak i 80 prema 20, da bi na kraju bio 61:39.

Početna inicijativa isplatila se već u 23. minutu kada je Silva doveo u vođstvo domaćina.

Isti igrač bio je strelac u 37. mnutu, ali tada glavom.

Zatim je Militao savladao svig golmana Tibou Kurtou koji je večeras spasio svoij tim većeg poniženja.

I na kraju pobedu je overio Alvarez koji je ušao u 89. minutu. Samo dva minuta kasnije upisao se u strelce.

Real je bio najbliže golu u 35. minutu, kada je Toni Kros mogao da izjednači na 1:1. Ali prečka, i pre toga Ederson su sprečili novi gol.

Tako da ćemo 10. juna gledati veliko finale, u Istanbulu.

Blog uživo:

Kraj utakmice!

90. MINUT+2 - GOL! Alvarez za 4:0.

U akciju učestvovali rezervisti, Foden, Marez i Alvarez.

90. MINUT+1 - Griliš dobija žuti karton.

Igraće se tri minuta još.

89. MINUT - Alvarez umesto Halanda. Ovacije za Norvežanina.

84. MINUT - Foden umesto De Brujnea koga zbog dve asistencije pozdravljaju navijači.

83. MINUT - Brani se Siti. Ederson brani i zaustavlja nalet Reala, tačnije šut Sebaljosa. Pre toga, i Benzema izblokiran.

80. MINUT - U Realu izmene. Lukas umesto Karvahala, Sebaljos umesto Rodriga i Čuameni umesto Kamavinge.

79. MINUT - Izlazi kapiten Sitija Gundogan. Ulazi Marez.

76. MINUT - GOL! Sada je 3:0! I možemo da kažemo da će Siti igrati u finalu sa Interom.

De Brujne je izveo slobodan udarac, a na putu ka mreži, Militao je zakačio loptu i savladao Kurtou.

75. MINUT - Kamavinga dobija žuti zbog prekršaja nad Grilišom. Uz

73. MINUT - Haland ipak nije strelac. Maestralna asistencija Gundogana. Norvežanin ispred Belgijanca, koji ulazi u šut. Brani, a lopta udara u prečku i odlazi van terena. Ovo bi definitivno bio kraj za Real.

70. MINUT - Nova izmena u Realu. Krosa menja Asensio.

63. MINUT - Izmena u Realu. Ridiger umesto Modrića. Ovo je prva izmena uopšte.

60. MINUT - Sudar dve desetke Griliša i Modrića. Kraći prekid, ali se meč nastavlja.

54. MINUT - Marčinjak kaže da nema penala za Siti.

51. MINUT - Alaba izvodi "slobodnjak" sa 20-ak metara, ali Ederson oprezan. Prebacuje preko prečke.

Nije bilo promena u poluvremenu.

Tanjug/AP Photo/Jon Super

Kraj prvog poluvremena! Pogledajte i šta kaže statistika.

37. MINUT - GOL! 2:0 za Siti. Opet Silva. Ovog puta glavom. Na desetak metara, na pravom mestu u pravo vreme.

35. MIINUT - Prečka! Kakva "bomba" Krosa sa 20-ak metara. Ali sreća sada na strani Sitija.

Siti dominira, baš dominira

30. MINUT - Posed lopte 74 prema 26 u korist domaćina. Najbolji pokazatelj odnosa snaga na terenu "Etihada". Real povremeno preti iz kontri, ali bez veće opasnosti po gol domaćina.

23. MINUT - GOL! Siti vodi. Strelac Bernardo Silva, posle fenomenalnog dodavanja De Brujnea. Isplatio se pritisak Građana, koji sada vode ukupno sa 2:1. Bliži su finalu u Istanbulu.

21. MINUT - Haland ponovo glavom, ali Kurtoa brani. Jedva, ali brani. Lopta je išla uz stativu.

13. MINUT - Umalo gol za Siti, ali na gol liniji se brani domaćin. Haland se ipak nije upisao u stelce.

12. MINUT - Sada i Stons pokušava. Udaljenost manja od Vokera. Sa 18 metara, ali je podjednako neprecizan.

7. MINUT - Haland odigrava povratnu u kaznenom Sitija, ali nikog nema da prihvati loptu. Odmah zatim i Rodri, ali pored stative Belgijanca. Za sada mnogo agresivniji domaćini.

4. MINUT - Voker sa 30-ak metara, snažno, ali i veoma neprecizno. Visoko iznad prečke gola na kojem je Kurtoa.

Počelo je!

Siti u standardnim, svetlo plavim dresovima, a Real u crnim.

Pogledajte i detalje sa početka utakmice i fenomenalnu atmosferu.

I Real će imati podršku navijača na "Etihadu".

- Sudija je Poljak Šimon Marčinjak, koji je sudio i finale Svetskog prvenstva u Kataru. Sudi više faulova i pokazuje više kartona nego što je to prosek u elitnoj grupi sudija, ali je poznat i po tome što ne voli previše da konsultuje VAR tehnologiju.

- Evo i sastava Sitija. Gvardiola izvodi isti tim u Madridu.

Mančester siti: Ederson - Voker, Dijaš, Akanđi - Stons, Rodri, Gundogan, De Brujne - Bernardo Silva, Griliš - Haland

- UEFA se na Tviteru malo "istrčala" i najavila Real u finalu. Tvit je ubrzo obrisan, ali sujevernim ljubiteljima fudbala je i ovo bilo dovoljno da pokrenu lavinu objašnjenja i tumačenja…

Printscreen/Twitter/UEFA

- Real je objavio sastav. Anćeloti je napravio jednu promenu u odnosu na meč u Madridu. Umesto Antonija Ridigera koji je tada zaustavio Erlinga Halanda, počeće Eder Militao koji je prvu utakmicu propustio zbog suspenzije.

Real Madrid: Kurtoa – Karvahal, Militao, Alaba, Kamavinga – Modrić, Kros, Valverde – Rodrigo, Benzema, Vinisijus.