Gaćinović ušao sa klupe i „pogurao“ Hofenhajm do pobede, Kostićeve zasluge za gol Frakfurta

19.09.2020

15:51 >> 15:54

0

Srpski igrači zapaženi u prvom kolu Bundeslige

Copyright Tanjug/Federico Gambarini/dpa via AP

Bundesliga se vratila, golovi su „prštali“. Na pet utakmica postignut je 21 pogodak. Na terenima su se našla i dvojica srpskih fudbalera – Filip Kostić i Mijat Gaćinović, ovog puta ne u istom dresu.

Gaćinović je prešao u Hofenhajm i već na debiju pokazao zašto je doveden. Na gostovanju Kelnu je bio jedan od najzaslužnijih za trijumf, uz Andreja Kramarića (2:3). U drugom minutu nadoknade je bilo nerešeno (2:2), da bi Gaćinović sjajno odložio loptu za Kramarića koji stavlja tačku na het-trik i donosi tri boda svom timu.

Kostić i Frankfurt su remizirali sa Arminijom (1:1). Gosti su poveli preko Soukoa u 51. minutu, da bi Silva izjednačio 11 minuta kasnije. Upravo je u toj akciji Kostić centrirao sa leve strane, Dost glavom vratio loptu u peterac, a Silva je prosledio u mrežu.

Herta je u Bremenu bila ubedljiva (4:1). Već na poluvremenu je sve bilo rešeno golovima Pekarika i Lukebakija. Kunja je u 62. povećao prednost, a Selke pogotkom u 69. minutu smanjio zaostatak. Konačan rezultat postavio je Kordoba u 90. minutu. Srpski fudbaler Miloš Veljković je poraz Verdera odgledao sa klupe.

Frajburg je u Štutgartu došao do tri boda (3:2), dok je Augsburg u Berlinu bio bolji od Uniona (3:1).