Rodrigo stavio 20. krunu na glavu Kraljevskog kluba! Toro pokušao da je skine, ali nije vredelo!

06.05.2023

23:57

0

Autor: G. F.

Real savladao Osasunu sa 2:1, a oba gola za Madriđane postigao je mladi Brazilac

Copyright Tanjug/AP Photo/Jose Breton

Fudbaleri madridskog Reala osvojili su Kup Kralja!

U finalu, koje je imalo užasnu uvertiru, savladali su Osasunu sa 2:1 (1:0) posle velike borbe na Olimpijskom stadionu u Sevilji.

Utakmica nije ljudski ni počela, a Real je preko Rodriga došao do vođstva. Prošlo je tačno 107 sekundi od prvog sudijskog zvižduka.

Mogli su igrači Kraljevskog kluba u prvih 45 minuta bar još dva puta da zatresu mrežu rivala, ali su na pauzu otišli uz minimalnu prednost.

Za to su kažnjeni u 58. minutu posle odličnog udarca po zemlji Lukasa Tora. Ovaj gol raspalio je navijače Osasune, pa je čak bilo i nekoliko minuta prekida dok nije uspostavljen red tik pored terena.

Da kruna ipak završni na "glavi kralja" pobrinuo se ponovo mladi Brazilac Rodrigo, koji je u 70. minutu uz mnogo sreće postigao i drugi gol na meču.

Real je ovim trijumfom stigao do 20. trofeja u Kupu Kralja u istoriji! Zanimljivo je da im je ovo bilo 40 finale i da sada imaju tačno 50 odsto pobeda u duelima za trofej.

Prethodni put do Kupa kralja Real je stigao 2014. godine pobedom nad Barselonom od 2:1.