Čukarički gurnuo očajni Partizan na četvrto mesto! Presudio bivši napadač crno-belih! (FOTO, VIDEO)

20.04.2023

18:55

1

"Kompletiran" je i prekinuti meč 30. kola Superlige

Konačno je odigrana prekinuta utakmica 30. kola Superlige između Čukaričkog i Partizana. Slavio je domaćin sa 1:0, pa je sada Čukarički treći sa 62 boda, dok su crno-beli na razočaravajućem četvrtom mestu, sa 57. Tako je agonija kluba iz Humske nastavljena, a jedini gol dao je Đorđe Ivanović, bivši fudbaler Partizana u 46. minutu.

Zanimljivo je da ćemo već u nedelju (18.30) na istom mestu gledati ista dva tima u okviru 31. kola Superlige, tačnije u prvom kolu plej-ofa.

Duel na Brdu je nastavljen nakon devet dana, i to od 22. minuta. U prvom poluvremenu imao je Partizan prilike preko Rikarda, Bibarsa Natha i Slobodana Uroševića, mada je bilo opasnosti i pred golom Nemanje Stevanovića. Posebno opasan je bio pokušaj Lučića u samoj završnici.

A onda u 46. minutu, Ivanović je izdržao na leđima Sinišu Saničanina i savladao Stevanovića. Ali kao bivši igrač Partizana nije slavio. U nastavku meča nije bilo promene rezultata, ali jeste izglednih prilika na obe strane.

Takođe je bilo i tenzija, koje su kulminirale na kraju meča. Ljubomir Fejsa i Igor Duljaj se raspravljali sa Dušanom Kerkezom i klupom Čukaričkog, a Đorđe Pantić dobio žuti karton.

U svakom slučaju teški dani za Partizan.

Kraj utakmice!

U poslednjim trenucima koškanje Docića i Fejse.

90. MINUT+4 - Gajić umesto strelca Ivanovića.

90. MINUT+2 - Ivanović snažno, ali neprecizno.

90. MINUT - Igraće se još pet minuta.

87. MINUT - Ovusu šutira pored gola Stevanovića.

U ovom trenutku, Čukarički je treći sa pet bodova više od Partizana.

85. MINUT - Pavlović hvata loptu na desetak metara, ali se postavlja Drezgić i spasava svoj tim. Teško da Popović odbranio.

84. MINUT - Vujačić nije mogao da nastavi. Ulazi Marković.

83. MINUT - Badamosi pravi faul u napadu nad Vujačićem.

81. MINUT - Mnogo blizu gola Čukaričkog, posle pokušaja Rikarda.

77. MINUT - Pavlović umesto Jovića. Partizan više nema šta da izgubi.

76. MINUT - Kakav šut Ivanovića, "bomba" sa desetak metara. Oslobađa se Fejse, šutira, ali parada Stevanovića.

72. MINUT - Povređen golman Popović prilikom pada. Pre toga brani pokušaj glavom Rikarda posle centaršuta sa leve strane Jovića.

71. MINUT - Ovusu, pa Docić, ali je snažan šut koji je izblokiran.

70. MINUT - Izmene u Čukaričkom. Izlazi Lučić, a ulazi Ovusu. Sisoko umesto Tomovića.

69. MINUT - Posle dodavanja Natha, Rikardo izblokiran. Korner, ali bez opasnosti po gol Čukaričkog.

66. MINUT - Kovač glavom posle kornera, ali pored gola Stevanovića. Mnogo sreće za Partizan.

65. MINUT - Jović sa desne strane, do Filipovića koji sa 18 metara šutira. Traljavo, pa Popović lako hvata.

Baždar ulazi umesto Pantića koji je prilično nervozan.

63. MINUT - Rogan umesto povređenog Stevanovića.

60. MINUT - Rikardo probija po levoj strani, ali na kraju ni korner za Partizan. Stevanoviću se ukazuje lekarska pomoć. Nema nastavka meča za beka domaćina. Moraće Kerkez da menja.

54. MINUT - Pantić posle duela sa Lučićem prigovara sudiji i dobija žuti karton. Nezadoviljan je odlukom Mitića da je prekršaj u korist Čukaričkog.

52. MINUT - Natho nalazi Rikarda koji je ne uspeva da realizuje izglednu priliku. Tačnije kasni.

47. MINUT - GOL! Ivanović je strelac za 1:0!

Badamosi je poslao loptu ka Ivanoviću koji je izdržao duel sa čuvarom, Saničaninom i poslao loptu iza leđa Stevanovića.

Nekadašnji fudbaler Partizana nije slavio gol.

46. MINUT - Nije bilo promena u sastavima!

Počinje drugo poluvreme!

Kraj prvog poluvremena!

45. MINUT+5 - Ivanović sa 25 metara, ali visoko, visoko preko gola Stevanovića.

45. MINUT+4 - Lučić ulazi u kazneni Partizana. Iskosa, ali brani Stevanović. Najopasnija situacija za Brđane.

45. MINUT+3 - Slobodan udarac za Partizan. Pantić izvodi, ali zamalo preko gola.

Igraće se još šest minuta.

43. MINUT - Rikardo pokušava glavom, ali daljina je poveća da bi bila veći problem za Popovića.

41. MINUT - Kapiten Urošević snažno, ali brani Popović. Korner za goste koji izvodi Pantić.

36. MINUT - Na drugoj strani pokušava Badamosi, ali visoko preko gola Stevanovića.

35. MINUT - Natho šutira sa 20-ak metara, Popović nije naš siguran. Ne hvata loptu, na nju kreće Jović, ali golman Čukaričkog ipak je iskontrolisao situaciju. Nesigurnost koja je mogla skupo da košta.

Za sada najkonkretnija i najopasnija prilika.

33. MINUT - Menig dribla, sa leve strane šalje loptu do Jovića koji je veoma loše hvata. Posle njegovog šuta, ona je opet stigla do Meniga. Propala je akcija crno-belih.

28. MINUT - Pankov odnosi lopt ispred Rikarda koji je krenuo u kontru.

25. MINUT - Tošić traži Ivanovića, ali veoma neprecizan centaršut sa leve strane. Stevanović samo pogledom prati loptu koja završava na gornjem delu mreže.

24sedam/P. K.

17.15 - Počinje meč, a loptu će podbaciti sudija Mitić sa mesta na kojem je bio prekid. I to od 22. minuta.

17.11 - Sve je isto kao i pre devet dana, što vezano za startere, što za klupe.

24sedam/Pavle Knežević

Pogledajte i kako je izgledao dolazak gostiju.

Poznate su i startne postave.

ČUKARIČKI: Popović, M. Stevanović, Pankov, Drezgić, Tošić, Kovač, Docić, Ivanović, Tomović, Lučić i Badamosi.

PARTIZAN: N. Stevanović, Filipović, Saničanin, Vujačić, Urošević, Pantić, Fejsa, Menig, Natho, Jović i Rikardo.

15.48 - Uz tekstualni prenos na našem portalu, dešavanja sa Brda možete da pratite i na Premiumu 1 TV Arena sport.

15.44 - Kao što je rečeno meč će početi u 17.15, glavni sudija biće Milan Mitić, a posle ove utakmice biće poznat i konačan poredak uoči početka plej-ofa i plej-auta.

Čukarički je treći sa dva boda više od četvrtoplasiranog Partizana. Inače, dva tima će igrati i u nedelju u okviru prvog kola plej-ofa.