Najbrži het-trik u istoriji evropskog fudbala! Istoriju ispisao 20-godišnjak dobro poznatog prezimena

0

Autor: P.K.

Nikad niko nije uradio ono što je uspelo napadaču Genta...

Gift Emanuel Orban - Copyright Tanjug/AP Photo/Olivier Matthys

Napadač Genta Gift Emanuel Orban ispisao je u sredu istoriju evropskih takmičenja – on je postigao het-trik za samo tri minuta! Niko nikad u istoriji evropskih takmičenja nije brže vezao tri gola.

Ovaj 20-godišnji Nigerijac je u revanš meču Lige konferencija davao golove u 31, 32. i 34. minutu!

Do kraja prvog poluvremena i Igo Kujpers se upisao u strelce, a Gent je poveo 4:0 i tako rešio pitanje četvrtfinaliste. U prvom meču bilo je 1:1, a izjednačujući gol za "Bivole" postigao je tada upravo afrički napadač.

Orban je početkom godine došao u Gent iz norveškog Stabeka za milion evra i već je dao 12 golova za belgijski tim.