Grujić vrlo dobar, ali se Lukaku probudio i doneo "minimalac" Interu protiv oslabljenog Porta

22.02.2023

21:53

0

Autor: P.K.

Blaga inicijativa i igrač više, ali i samo jedan pogodak problemima opterećenog Belgijanca bili su dovoljni

Marko Grujić - Copyright Tanjug/AP Photo/Luca Bruno

Uprkos brojnim kritikama i spornim partijama ove sezone, Romelu Lukaku je u finišu prilično ujednačenog duela doneo Interu pobedu 1:0 nad Portom u prvom meču osmine finala Lige šampiona!

I ne samo to, mnogo se priča da će Čelsi vratiti Lukakua sa pozajmice, ali je Belgijanac uspeo da bude koncentrisan i da Interu donese trijumf kada je njegov tim ostao sa igračem više.

U meču koji je vodila sudijska četvorka iz Srbije, može se reći da je Inter zasluženo došao do "minimalca", iako je i Porto imao nekoliko prilika (ali nijedan korner), od kojih Marko Grujić možda i najbolju.

Posle centaršuta Marcela Brozovića u 86. minutu, Lukaku je skočio, glavom udario loptu i pogodio prečku, a lopta mu se odbila o nogu: on je mirno sproveo u mrežu već savladanog Koste i sasvim drugačiji odnos snaga pred revanš 15. marta.

Porto je u Ligi šampiona izbacivao i Juventus i Romu, ali protiv Intera nije bila treća sreća kad su italijanski timovi u pitanju.

Inter je imao 17 šuteva ka golu, Porto 10, ali su "zmajevi" igrali zaista dobro i delovali su neprobojno za izabranike Simonea Inzagija.

Ali, onda su se desile dve stvari: Lukaku je zamenio Edina Džeka u 58. minutu, a onda je Otavio dobio drugi žuti u 78.

I tada je Inter počeo da "melje" i na kraju je to krunisao golom.

Ipak, i Porto je imao svoje šanse, ali je golman Intera Andre Onana bio zaista sjajan i odbranio je nekoliko dobrih pokušaja, uključujući i onaj srpskog reprezentativca:

Osim toga, bio je dobar na sredini terena i delovao jako stabilno.