Ovo može samo Bajern: Peti pehar za Bavarce, Haland se uzalud trudio

23:01 >> 00:10

0

Bavarci nastavljaju da pišu istoriju

Copyright Tanjug/Andreas Gebert/Pool via AP

Zvuči neverovatno, ali je istinito. Za nešto više od tri meseca je minhenski Bajern osvojio pet trofeja. Nisu u pitanju prijateljski kupovi ili nešto slično, već pehari sa najvećih takmičenja.

Redom su padali Bundesliga, Kup Nemačke, Liga šampiona, Superkup Evrope i sada Superkup Nemačke!

Pred praznim tribinama „Alijanc Arene“ su savladali Borusiju Dortmund – 3:2 (2:1).

Izgledalo je da će se prošetati do pehara kada su im Toliso u 18. i Miler u 32. minutu doneli velikih 2:0. Tako nije mislio Haland. Prvo je u 39. minutu asistirao Brantu, pa je u 55. i sam matirao Nojera za izjednačenje. Nedugo posle tog pogotka je Favre doneo odluku koja je iznenadila mnoge, izveo je raspoloženog Norvežanina iz igre u 68. minutu i uveo mladog Rejnijera.

Meč je išao ka produžecima, da bi se onda dogodio trenutak magije. Levandovski je pronašao Kimiha koji je šutirao, golman Hilc je odbranio, lopta se odbila, a Kimih je sa zemlje šalje u mrežu.

Prava je šteta što navijača nije bilo na stadionu da uživo prate pravi spektakl.