20:59

0

Odličan potez srpskih fudbalera, ali to nije bilo dovoljno za trijumf protiv Sampodorije

Copyright Tanjug/Marco Bucco/LaPresse via AP

Sampdorija je sa „Aremio Frankija“ odnela sva tri boda. Fiorentina je na kraju ostala da žali za propuštenim šansama 1:2 (0:1).

Ćekerini je u 42. minutu oborio Kvaljarelu u kaznenom prostoru, a iskusni napadač je bio siguran sa „kreča“. U 72. minutu je Milenković želeo da šutira, to je učinio nešto lošije, ali je na taj način pronašao Vlahovića koji se odlično snašao i pogodio. Golom se zahvalio treneru Jakiniju što mu je dao šansu od prvog minuta. Samo četiri minuta kasnije je Sampdorija postigla pogodak, da bi posle gledanja VAR-a poništen usled igranja rukom. Ipak, u 83. minutu je golman Audero ispucao loptu, Vere je odlično primio i doneo svom timu tri boda.

Fiorentina definitivno ima za čim da žali. Odigrali su odličan meč i nedostajalo im je malo sreće kod pokušaja Vlahovića, Bonaventure, Kastrovilija, pa i Kjeze koji je u petom minutu nadoknade pogodio stativu.

Oba tima posle tri kola imaju po tri boda.