Start "za zatvor" i odmah crveni! Feliksov košmarni debi za Čelsi (FOTO/VIDEO)

21:32

0

Fudbaler Fulama Tete je još i dobro prošao

Start Žoaoa Feliksa za crveni karton - Copyright Tanjug/AP Photo/Alastair Grant

Žoao Feliks je stigao u Čelsi iz Atletiko Madrida, ali mu je debi za "plavce" bio košmaran. Ekipa sa "Stamford bridža" gostovala je komšijama iz Londona, Fulam u zaostaloj utakmici 7. kola Premijer lige.

Poveo je Fulam golom Vilijana koji je nekada igrao za Čelsi, u 25. minutu. Zatim je u 47. minutu izjednačio Kalidu Kulibali.

A onda, u 57. minutu grubo je Feliks startovao na Kenija Tetea. I dileme nije bilo, pokazan mu je direktan crveni karton.

U 73. minutu, Karlos Vinisijus je dao novi gol za Fulam, za 2:1. To je ujedno bio i konačan rezultat ovog duela. Sada je ekipa sa "Krejven kotidža" šesta sa 31 bodom iz 19 utakmica. Čelsi je deseti sa 25 iz 18 mečeva.

U timu Fulama nije bilo reprezentativca Srbije, Aleksandra Mitrovića zbog žutih kartona.

Podsetimo, Feliks je u Čelsi stigao kao pozajmljeni igrač do kraja sezone, sa opcijom otkupa ugovora. Pozajmica je vredna 11 miliona evra.