Lester zaustavljen, Bane bez minuta, Mitrović i dalje sa "fenjerom"

04.10.2020

14:23 >> 14:59

0

Lisice doživele prvi poraz ove sezone. Aleksandar Mitrović i Fulam ostali na nuli

Copyright Tanjug/AP/Alex Pantling/Pool

Posle tri pobede, prvi poraz Lestera ove sezone u Premijer ligi.

“Lisice” su upale u klopku Dejvida Mojesa, čiji je Vest Hem kao gost slavio 3:0 u duelu 4. kola Premijer lige.

Već u prvom poluvremenu nagovešten je pobednik, pošto su gosti imali dva gola prednosti. Prvo je pogodio Majk Antonio u 14. minutu, a zatim Pablo Fornalst u 34. Konačan rezultat postavio je Džerod Bouen u 84.

Bila je to druga vezana pobeda “čekićara” posle dva poraza.

Branislav Ivanović je ubrzo po dolasku u VBA zaigrao u Liga kupu, međutim, Slaven Bilić i dalje ne misli da je spreman da maksimalno odgovori naporima u Premijer ligi, pa ga je još jednom izostavio iz tima. Na gostovanju u Sautemptonu, bivši kapiten srpske reprezentacije sa klupe za rezerve gledao je poraz svog tima (0:2).

Aleksandar Mitrović je odigrao ceo meč za Fulam protiv Vulverhemptona, ali se nije upisao u strelce. Domaćin je slavio 1:0, golom Pedra Neta u 56. minutu, tako da su srpski reprezentativac i njegovi saigrači ostali zakucan za začelje tabele sa tri poraza.

Arsenal se vratio na pobednički kolosek posle poraza od Liverpula 1:3, a treća “trojka” u sezoni upisana je protiv Šefilda – 2:1. Prvo je sjajnu timsku akciju pogotkom krunisao Saka u 61. minutu, a već u 64. Pepe je duplirao prednost.

Mekgoldrik je prelepim udarcem sa 17 metara vratio neizvesnost sedam minuta pre kraja, međutim, nisu gosti uspeli da izbegnu poraz.