Ljudi moji, šta je sve Lukaku promašio! Razbijeni Hrvati slave nesrećnog Belgijanca! (VIDEO)

1

Autor: G. F.

Marokanci savladali Kanadu, meč obeležila velika grerška Milana Borjana

Promašaj Lukakua - Copyright Tanjug/AP Photo/Ebrahim Noroozi

Fudbalske reprezentacije Maroka i Hrvatske plasirale su se u osminu finala Mundijala. Jedni potpunom zasluženo, drugi uz mnogo, mnogo sreće.

Veliki derbi druoplasirane i trećeplasirane ekipe sa prethodnog Mundijala doneo je uzbuđenja i uzbuđenja. Znali su Hrvati da im je bod dovoljan za prolaz, znali su Belgijanci da moraju da pobede. I pored toga meč su bolje počeli izabranici Zlatka Dalića. Ali ništa konkretno nisu uradili. Poništen im je penal zbog ofsajda i to je bilo jedino veliko uzbuđenje u prvom poluvremenu.

Tada je selektor Belgije odlučio da izvede "tešku artiljeriju" u nastavku igre. Na terenu je bio Romelu Lukaku, čovek koji će odlučiti ovu utakmicu. Ali ne onako kako su to Belgijanci hteli!

Da je radio ono što najbolje radi na najbolji način sada bismo pisali o tri, pa čak i četiri gola u mreži Hrvatske. Umesto toga pišemo o 0:0. Sve je Lukaku promašio. Sve! I ono što je nepromašivo.

Na samom početku drugog poluvremena glavom je poslao loptu u ruke protivničkom golmanu, a onda 15-ak minuta kasnije najavio da će biti najveći tragičar Mundijala.

Najpre je pogodio stativu nebranjenog gola iz velike blizine, a onda sa nekoliko metara šutirao glavom preko prečke.

U poslednjih nekoliko minuta gledali smo "viktorije" pred golom Hrvatske. I ponovo Lukakua u glavnoj ulozi. Ovog puta možda i nije mogao bolje da reaguje, pošto ga je lopta pogodila i otišla pored gola, ali je to i dalje teško oprostivo za tako iskusnog golgetera.

I za kraj drame. Bio je Lukaku na dva metra od gola, lopta je došla do njega, a on je, umesto da se pokloni i glavom je pošalje u mrežu, pokušao da je primi na grudi. Izgledao je potpuno iznenađeno što je lopta stigla do njega. Neshvatljivo i neobjašnjivo. Belgija ide kući, a razbijeni Hrvati u osminu finala.

Drugi meč bio je mnogo manje uzbudljiv, pošto su Marokanci brzo stigli do prednosti od 2:0 i shvatili da samo treba da sačuvaju trijumf do kraja.

Počelo je katastrofalnom greškom golmana Kanade i Crvene zvezde Milana Borjana. Hteo je da ispuca loptu, a zapravo je asistirao Hakimu Ziješu koji je sa 30-ak metara poslao u praznu mrežu. Već u 23. minutu bilo je 2:0 posle šuta Jusefa En-Nesirija, koji je Borjan ipak trebalo da zaustavi budući da je išao u njegov ugao.

Vredan pomena je i poništen gol Maroka zbog pasivnog ofsajda, te autogol Najefa Agera za 2:1. Konačnih za poluvreme i konačnih za kraj utakmice. Maroko ide dalje kao prvi u grupi. Po svemu prikazanom - apsolutno zasluženo!