KRAJ 12. dana Mundijala: Japanci su hit, tukli su i Špance! Nemačka ostala bez osmine finala!

01.12.2022

21:08

0

Autor: A. S.

Lukaku častio Hrvate, Belgijanci ispali i pored bolje igre

Japanci slave gol dat Nemcima - Copyright Tanjug/AP Photo/Julio Cortez

Fudbal je još jednom pokazao zbog čega je najvažnija sporedna stvar na svetu! Toliko emocija i toliko uspona i padova u samo nekoliko sati... E to može samo fudbal da donese.

Plasman u osminu finala Svetskog prvenstva obezbedile su reprezentacije Hrvatske i Maroka iz grupe F i Japana i Španije iz grupe E! Pred početak SP favorizovani Nemci i Belgijanci spakovali su kofere i završili takmičenje.

Blog uživo:

21.54 - Neverovatan rasplet u grupi E! Japan je pobedio Španiju i prvi je na tabeli. Nemci i Kostarika idu kući, a Španci će u osminu finala.

21.46 - Nemačka daje i četvrti gol, ali im treba gol Španije, a Honda brani sve što Španci upute ka golu! Ova utakmica je produžena za 7 minuta!

21.41 - Nemačka daje treći gol i ponovo vodi, ali je to ne vadi. Panceri su veoma blizu eliminacije.

21.28 - Nemci ekspresno izjednačili, ali to više znači Špancima nego njima!

21.26 - I daje Kostarika drugi gol! Pri ovakvim rezultatima dalje idu Japan i Kostarika!

21.24 - Luis Enrike menja tim, zna da može da ga snađe čudo ako Kostarika da još jedan gol Nemcima. Juriće bar bod u duelu sa Japanom.

21.14 - Kostarika je izjednačila protiv Nemačke! Panceri su u strašno teškoj situaciji!

21.10 - Pri ovim rezultatima Japan je prvi, a Španija drugi na tabeli. To znači da su Nemci blizu eliminacije.

21.09 - Japan je izjednačio, pa i poveo protiv Španije. Šta se ovo dešava u Kataru!!!

20.11 - Vode i Španci. Alvaro Morata kažnjava rupu u odbrani Japana!

20.10 - Nemci već vode! Pritisli su Kostariku od prvog minuta i u 10. stigli do vođstva preko Gnabrija.

20.08 - Velika prilika za Japan! Grešku Busketsa nije kazno Ito, šutirao je tik pored gola.

20.00 - Počele su utakmice za rasplet u Grupi E, Španija - Japan i Nemačka - Kostarika.

17.54 - Utakmice su završene. Maroko je prvi, Hrvatska druga, Belgija i Kanada idu kući!

17.50 - Ovo je već prava tragedija za Lukakua i Belgijance. Umesto da sprovede loptu u mrežu sa dva metra pokušao je grudima nešto da uradi! Neverovatno je šta je sve promašio. Neverovatno!

17.45 - Ponovo Lukaku! Šutirao je Menije, lopta pogodila Lukakua i otišla pored gola!

17.32 - Koliko sreće za Marokance! Pogađaju Kanađani prečku, a lopta se odbija na gol liniju. Koji centimetar je nedostajao da cela pređe ida dođe do izjednačenja. Dobra opomena za Marokance.

17.23 - Dva neverovatna promašaja Lukakua. Prvo je pogodio stativu nebranjenog gola, a zatim sa par metara glavom prebacio loptu preko prečke.

17.08 - Već je Lukaku imao priliku. Dobar skok posle centaršuta, ali pravo u golmana Hrvatske.

17.05 - Počelo je drugo poluvreme na oba susreta! Pred nama je 45 (plus koji minut) raspleta u grupi. Belgijanci krenuli po pobedu, u igri je Lukaku!

16.50 - Završeno je prvo poluvreme na obe utakmice. Belgija - Hrvatska 0:0, Maroko - Kanada 2:1.

16.47 - Marokanci su postigli i treći gol, ali je poništen zbog ofsajda. Belgijanci i Hrvati biju veliku bitku, ali golova nema.

16.42 - Kanada se vratila u život, auto gol Najefa Agera.

16.22 - Melje Maroko! En-Nesiri za 2:0! Dubinska lopta iza leđa defanizavaca Kanade stigla je do Nezirija, a ovaj pogodio u bliži ugao!

16.16 - Penal za Hrvatsku, nije penal za Hrvatsku! Kramarića je oborio Karasko. Sudija je gledao VAR snimak i dosudio ofsajd u kom se nalazio Kramarić na početku akcije.

16.13  - Strašna prilika za Belgiju. Istrčali su odličnu kontru, De Brujne pronašao Mertensa, a ovaj neprecizno šutirao sa 15-ak metara.

16.05 - Maroko vodi sa 1:0! Golman Kanade i Crvene zvezde Milan Borjan je napravio veliki kiks i Ziješ je iskoristio poklon.

16.00 - Počele su odlučujuće utakmice u Grupi F. Perišić posle 10 sekundi opasno zapretio Belgijancima.

14.52 - Hrvatska kreće opet sa dva špica, Livajom i Kramarićem.

14.51 - Među Belgijancima za odlučujući meč sa Hrvatskom nema Edena Azara.

14.07 - Francuzi u svom sastavu ne žele Benžamina Pavara, a već je nekoliko članova pokrenulo izvesnu borbu da 26-godišnji igrač ipak ne igra u nastavku Mundijala.

14.00 - Na konferenciji za medije govorili su selektor Srbije Dragan Stojković Piksi i Aleksandar Mitrović i tom prilikom istakli da put do pobede i plasmana u nokaut fazu postoji.

13.15 - Jan Somer i Niko Elvedi nisu trenirali sa nacionalnim timom Švajcarske dan pred meč sa Srbijom.

11.48 - Bivši kapiten reprezentacije Švajcarske Štefan Lihtštajner ne kaje se ni danas što je u Rusiji zajedno sa Džakom i Šaćirijem provocirao srpske navijače i fudbalere pokazujući prstima znak albanskih nacionalista.

11.22 - Dragan Pjević iz sela Kremna ima poruku za Piksija i orlove:

- Ako selektor Stojković bude verovao u ono što sam rekao da je počašćen golom u poslednjim sekundama utakmice, i ako bude imao mudrosti da prihvati rečeno, uspostavi saradnju sa Kremanskim proročanstvom imaće uspeha u Kataru. Međutim, on nije došao. Dalje neću ništa da dodajem, videćemo šta će biti sutra - rekao je Pjević.

10.59 - Inostrani mediji Nika Elvedija svrstavaju u još jednog Albanca iz redova nacionalnog tima Švajcarske.

10.41 - Fudbalski savez Francuske uputio je zvaničnu žalbu FIFA zbog poništenog gola Antoana Grizmana u završnici meča protiv Tunisa.

Grizman je pogodio za 1:1 u osmom minutu sudijske nadoknade, ali se potom oglasio VAR, a sudija sa Novog Zelanda je poništio pogodak. Meč je završen rezultatom 1:0 za predstavnika Afrike.

10.07 - Nikola Jokić ima poruku za orlove.

NBA centar je istakao da će pratiti meč između Srbije i Švajcarske i uputio savet Piksijevoj ekipi.

09.45 - Švajcarci ne kalkulišu

Srbija zaista ima dobru ofanzivnu liniju. Za oba tima je ovo veoma bitna utakmica. Mi nećemo kalkulisati već ćemo ići na pobedu - rekao je Đibril Sou pred meč sa Srbijom koji je na programu u petak od 20 sati,

09.11 - Prvi otkaz

Selektor fudbalske reprezentacije Meksika, Herardo Martino, nakon eliminacije te selekcije u grupnoj fazi Mundijala, prihvatio je odgovornost za neuspeh i eliminaciju, i tom prilikom je istakao da napušta klupu te selekcije.

08.47 - Selektor reprezentacije Hrvatske, Zlatko Dalić, najavio je da će njegov tim ići na pobedu protiv Belgije u meču trećeg kola grupe F na Svetskom prvenstvu u Kataru, prenose hrvatski mediji.

08.23 - Selektor Brazila potpuno menja sastav za meč sa Kamerunom.

Kako javlja brazilski "Globo", u prvih 11 u odnosu na meč sa Švajcarskom, ostaće samo Eder Militao.

07.57 - Jedna zanimljivost Argentinaca

Kada su fudbaleri ove selekcije promašivali penale u trećem kolu grupne faze, osvajali su Svetsko prvenstvo. Mesi je sinoć promašio, tačnije Poljak Ščešni je odbranio njegov šut.