16:52

0

Mladost produžila agoniju Kolubare

Milan Bojović - Copyright MN Press

Istorija Superlige večeras je ispisana u Lučanima. Iskusni napadač Milan Bojović postao je prvi igrač koji je u elitnom rangu srpskog fudbala stigao do trocifrenog broja postignutih golova (100).

Gol Bojovića bio je i odlučujući za tri boda Mladosti, koja je na svom terenu produžila agoniju Kolubare 2:0.

Tim iz Lučana je tako prekinuo seriju od četiri utakmice bez trijumfa u domaćem prvenstvu, dok je ekipa iz Lazarevca nastavila da beleži loše rezultate, s obzirom da nije slavila poslednjih sedam utakmica, a nedavno je ispala i u Kupu od Novog Pazara.

Mladost je povela u  31. minutu preko Vladimira Radivojevića, da bi početkom drugog poluvremena imala igrača više na terenu posle crvenog kartona Ivana Ćorkovića. Desni bek Lazarevčana neoprezno je starovao u svom kaznenom prostoru, posle čega je sudija pokazao na belu tačku.

Ogovornost je preuzeo Milan Bojović, ali nije uspeo da realizuje najstrožiju kaznu pošto je pogodio prečku. Međutim, napadač Lučanaca ubrzo se iskupio, u 62. minutu postigao je drugi gol i postavio konačnih 2:0.

Zbog Svetskog prvenstva u Kataru, ove ekipe odigrale su poslednji meč ove godine, a sezonu u domaćem prvenstvu nastaviće početkom februara.