Juventusu ne pomaže ni Vlahović, gotov san o Ligi šampiona! Goleada u Lisabonu i Parizu, srušen je i Kralj!

21:03

0

Mpabe je večeras bio nezaustavljiv, a Mesi je podsetio na stare dane

Dušan Vlahović - Copyright Tanjug/AP Photo/Armando Franca

Fudbaleri Juventusa podbacili su u petom kolu grupne faze Lige šampiona i to u meču sa Benfikom, koja je slavila sa 4:3. Tako je Stara dama ostala bez matematičke šanse da se plasira u narednu rundu Lige šampiona, ali će se u poslednjem kolu boriti za Ligu Evrope.

Domaćin je stekao prednost u ranoj fazi, dok je ekipa iz Torina do izjednačenja stigla u 22. minutu preko Dušana Vlahovića. Međutim, srpski sudija, Srđan Jovanović je najpre poništio pogodak zbog nedozvoljene pozicije, a nakon konsultacije sa VAR sobom, ipak je odluku promenio u izjednačenje.

Nakon ponovljenog snimka, ustanovljeno je da je ipak loptu jedva, ali dovoljno, kačio Mojze Ken, pa je njemu pripisan. Ali, to je bilo sve od Juventusa na ovom meču, Portugalci su ih nadigrali tokom drugog poluvremena, pa je Masimilijano Alegri imao mnogo razloga da strahuje do kraja meča.

A onda, u nekoliko minuta, Juve je režirao zanimljiv finiš. Najpre je pogodio Milik, pa Mekkeni Stara dama je ponovo bila u igri, 4:3. Ali, do isteka 90. minuta, tim iz Torina nije uspeo da načini preokret.

U Lajpcigu je takođe bilo interesantno, a domaćin je uspeo da nanese prvi poraz kraljevskom Real Madridu, 3:2! U prvih 20 minuta, domaći tim je stekao prednost od 2:0, preko Gvardiola i Nkunkua, dok su Madriđani u finišu prvog poluvremena, preko Vinisijusa pokazali da su u igri.

Klackalica sa dosta šansi bila je do pred sam kraj, kada je u 81. minutu osporavani Timo Verner pogodio za 3:1, pa je slavlje preplavilo stadion. Konačnih 3:2 postavio je Rodrigo sa penala u nadoknadi vremena.

U Parizu, ekipa Pari Sen Žermena je bila ubedljiva u duelu sa Makabijem iz Haife, 6:2. Najpre je Lionel Mesi načeo goste i to na Mbapeovu asistenciju, a potom je Francuz duplirao prednost. Samo tri minuta kasnije, Nejmar je bio strelac, a potom su i gosti preko Seka smanjili razliku, 3:1. Do kraja prvog dela, ponovo se Mesi upisao u listu strelaca.

Makabi je u nastavku zaigrao agresivnije, pa su preko Seka smanjili na 4:2, ali se pitanje pobednika nije postavljalo. Mbape, pa Goldberger i na kraju autogol Solera, koji je napucao Nejmara, doneli su krajnjih - 7:2.

Bilo je interesantno i na ostalim terenima večeras, ali i naročito efikasno. Na osam današnjih utakmica, postignuto je 33 golova. Samo jedan meč okonačn je bez pogodaka i to između Borusije Dortmund i Mančester Sitija.