Stanković vodio Sampdoriju do prve pobede i to nakon 11 penal serija! Sledeći rival srpska Fiorentina!

20.10.2022

19:41

0

Neverovatan meč u Kupu Italije

Dejan Stanković - Copyright Printscreen/Youtube/Serie A

Fudbaleri Sampdorije plasirali su se u osminu finala Kupa Italije nakon što su posle velike drame i 11 penal-serija savladali Askoli.

Nakon prvih 90 minuta rezultat je bio 1:1, a posle produžetka 2:2, kada je nastupila penal serija u kojoj je sreća bila naklonjena domaćinu.

Ekipa Dejana Stankovića prva je stigla do prednosti u regularnom delu meča, preko Valerija Vere, dok je za ekipu iz Serije B, precizan bio Mikaele Kolokio.

A onda su gosti u produžetku iznenadili Stankovića i u 110. minutu stigli do apsolutnog preokreta.  Frančesko Donati doveo ih je na prag osmine finala, ali je u završnici pogodio i Frančesko Kaputo, za 2:2.

A onda nešto gotovo neviđeno, nastupili su penali, a koliko je bilo neizvesno govori i podatak da je Sampdorija uspela da slavi tek nakon 11 penal.

Sledeći rival Sampdoriji biće ekipa Fiorentine.