Pogodak "a la Pantelić" - sa gola na gol! Kad vidite gde je stajao golman neće vam ga biti žao (VIDEO)

19.10.2022

09:01

0

Brazilac Kevin katastrofalno "cenio" situaciju

portugal - Copyright Printscreen/YouTube

Neverovatan potez dogodio se u drugom poluvremenu utakmice druge portugalske lige između ekipa Feirensea i Moreirensea.

U 61. minutu Artur Augusto, golman Feirensea uspeo je da postigne sa gola na gol, ispucavanjem lopte iz svog kaznenog prostora, čime je izjednačio rezultat na 1:1.

Na drugoj strani terena stajao je golman Kevin. Brazilac ima 27 godina i dve godina iskustva u Portugalu, ali mu to nije bilo dovoljno da pravilno proceni let lopte od svog kolege i opasnost koju bi ona mogla da izazove.

Na snimku se vidi da je on blizu ivice svog kaznenog prostora i da pri dolasku ispucane lopte čak pravi korak napred. Kada je shvatio da će let završiti jačim odskokom od zemlje, već je bilo kasno, jer lopta je završila iza njegovih leđa.

Na sreću, njegova ekipa dva minuta kasnije ponovo je postigla pogodak kojim je osvojila tri boda.

U našem fudbalu se već četiri decenije prepričava slučaj kada je fenomenalni Dragan Pantelić iz niškog Radničkog savlado Envera Marića na golu Veleža.