Dupla pobeda Škota pred dolazak u Beograd, Grizman i Mbape "osvojili" Zagreb

21:20

0

Rusija i Mađarska igrali bez golova, Danci slavili na Vembliju

Copyright Tanjug/Andrew Milligan/PA via AP

Posle oktobarskih mečeva u Ligi nacija, jedno je jasno – fudbaleri Srbije imaće veoma težak zadatak u pokušaju da se preko Škotske domognu plasmana na EP posle dve decenije.

Posle minimalnog trijumfa (1:0) protiv Slovačke u Glazgovu, izabranici Stiva Klarka su tri dana kasnije na istom mestu, istim rezultatom, savladali i Češku. Gol odluke postigao je Rajan Frejzer već u šestom minutu utakmice.

Francuska razglednica sa “Maksimira”: Stadion iz druge ere, ostatak istorije i mesto početka građanskog rata u Jugoslaviji

U grupi u kojoj se nalazi srpska selekcija, Rusija i Mađarska igrali su bez golova, dok je jedan od derbija završnih mečeva u oktobarskom reprezentativnom ciklusu završen pobedom Francuske u Zagrebu. U reprizi Mundijala u Rusiji, “trikolori” su na “Maksimiru” poveli golom Grizmana u osmom minutu meča, Nikola Vlašić je u 64. doneo izjednačenje, da bi Kilijan Mbape u 79. minutu postavio konačnih 1:2.

Italija i Holandija podelili su bodove u Bergamu (1:1), dok su Poljaci, predvođeni Robertom Levandovskim, upisali ubedljiv trijumf protiv selekcije BiH – 3:0. Poljskoj je posao bio znatno olakšan već u 15. minutu meča, kada je direktan crveni karton dobio Anel Ahmedhodžić, posle čega su domaći preko napadača Bajerna (dva gola) i Karola Linetija došli do trijumfa kojim su izbili na čelo tabele.

Ronaldo zbog Mesija prekršio pravila karantina

Danci su, takođe brojčano jači, slavili na “Vembliju” protiv Engleske (1:0) golom Kristijana Eriksena u 35. minutu iz penala, kojem je prethodio drugi žuti karton Harija Megvajera (31. minut). Portugalija je, i bez Kristijana Ronalda, bila ubedljiva protiv Švedske (3:0).