Siti gazi bez milosti i kad Haland da samo jedan gol! Njukasl brojao do 5!

16:40

0

Četiri utakmice i četiri pobede domaćina u 10. kolu Premijer lige

Tan2022-10-8_171427506_0 - Copyright Tanjug/AP Photo/Jon Super

Novo kolo Premijer lige, 10. po redu, počelo je efikasno! Na četiri utakmice videli smo četiri pobede domaćina i čak 16 postignutih golova.

Još jednu ubedljivu pobedu upisali su fudbaleri Mančester sitija, a žrtva je bio Sautempton sa 4:0. Neka vrsta kurioziteta je da Ering Haland nije imao svoj dan, ali je ipak uspeo da postigne gol.

Nije bilo mnogo neizvesnosti u duelu na "Etihadu", Kanselo je u 20. minutu načeo mrežu gostiju, a asistent kod prvog pogotka Fil Fonden je povisio na 2:0. Sjajno je reagovao na centrašut De Brujnea i lobovao istrčalog golmana Bazunua. U uvodnim minutima nastavka Rodri je pripremio šansu koju je realizovao Marez za 3:0. Najbolji strelac "građana" i Premijer lige u 65. minutu postavio je konačan rezultat. Bio je to njegov 15 gol na na 10 mečeva Premijer lige, i ukupno 20 u sezoni.

Veoma raspucani bili su i fudbaleri Njukasla koji su sa 5:1 pregazili Brentford. Gimaraeš je pogađao u 21. i 56. minutu, Marfi u 28, Almiron u 82, a autogol je postigao Pinok u 90. Jedini gol za goste dao je Toni sa penala u 54. minutu.

Ubedljivi su bili i fudbaleri Čelsija koji su sa 3:0 savladali Vulverhemton golovima Haverca u 45, Pulišića u 65. i Broje u 89. minutu.

Dobru sezonu nastavio je Bornmut pobedom nad Lesterom, koji je u nezaustavljivoj krizi. Slavili su domaći sa 2:1, iako je gost vodio od 10. minuta preko Dake. Biling u 68. i Kristi tri minuta kasnije rešili su pitanje pobednika.