Ludo veče u Ligi šampiona! Inter srušio Barsu, Bajern bacio petardu, ali je Briž pravi hit!

0

Postignuta su 24 gola na osam utakmica, samo na jednoj su mreže mirovale

Tan2022-10-4_231112160_3 - Copyright Tanjug/AP Photo/Luca Bruno

Fudbal se voli zbog ovakvih večeri! Treće kolo Lige šampiona, bar što se tiče prve polovine susreta ispunilo je sve zahteve ljubitelja najvažnije sporedne stvari na svetu!

Na osam susreta videli smo 24 gola, a mreže su mirovale samo u duelu Ajntrahta i Totenhema.

Najefikasniji je bio minhenski Bajern, koji je sa 5:0 demolirao Viktoriju Plzenj. Dva gola postigao je Liroj Sane, a po jedan Serž Gnabri, Sadio Mane i Erik Maksim Čupo-Moting.

U istoj grupi odigran je i najveći derbi u kom je Inter uspeo da savlada Barselonu sa 1:0. Gol odluke delo je Hakana Čalkanoglua u 45. minutu, a zanimljivo je da je VAR soba radila dva puta na ovom susretu. Najpre je proveren potencijalni penal za Inter (nije ga bilo), a onda je i Barseloni poništen gol zbog prethodnog igranja rukom.

Brutalni domaćini bili su i fudbaleri Olimpika u Marselju. Poveo je lisabonski Sporting preko Fransiska Trinkaa već u 1. minutu, a onda je usledila kazna domaćina. Izjednačio je Aleksis Sančez, na 2:1 okrenuo Amin Harit, a do poluvremena je golom Leonarda Balerdija Olimpik vodio sa 3:1. Prethodno je isključen Antonio Adan iz Sportinga, a Mbemba je postavio konačnih 4:1.

Najveći hit dosadašnjeg dela Lige šampiona je ipak Klub Briž. Tim iz Belgije zadržao je maksimalan učinak, a treću pobedu ostvario je protiv jakog Atletiko Madrida - 2:0!