Napredak nije zaboravio da pobeđuje, Voždovac se drži u vrhu, a TSC se izjednačio sa Zvezdom!

01.10.2022

20:06

0

Nastavljena je agonija Javora, a problemi u Kolubari se gomilaju

Naslovna_website-29 - Copyright FK Voždovac

Napredak se vratio na pobednički put, pošto je kod kuće pobedio Kolubaru 4:0 i tako joj se primakao na četiri boda zaostatka u plej-of zoni.

Kruševljanima je ovo bila četvrta pobeda u pet utakmica i četvrta u sezoni, a taj poraz između pretrpljen je od petostrukog uzastopnog šampiona Crvene zvezde – 1:0.

Reprezentativna pauza je prijala timu Dušana Đorđevića, koji je danas "rešio" protivnika već u prvom poluvremenu sa tri gola. Kolubari je ovo bio treći poraz u poslednjih pet utakmica…

Voždovac je ostvario važnu pobedu u Ivanjici i tako ostao pri vrhu tabele. Marko Mijailović je u 32. minutu doveo Zmajeve u vođstvo, dok je Miloš Pantović "overio" u finišu meča. Ovo je timu sa Krova sedma pobeda u sezoni.

Javor je bio najveće iznenađenje na početku sezone, ali je odmah posle toga počeo da tone, tako da je u poslednjih sedam kola osvojio samo dva boda, što je realna kriza u Ivanjici.

TSC je u Bačkoj Topoli napravio preokret, a onda je Radnik u nadoknadi imao penal, ali su stativa i Veljko Ilić spasili domaćine.

Radnik je ostao jedini tim bez pobede u sezoni, a danas je sjajno počeo i poveo, ali je odmah posle toga stao. TSC je preokrenuo, ali je u 93. minutu Radnik iznudio penal. Spasić je šutirao, ali je Ilić odbio loptu u stativu i tako sačuvao ceo plen.