Orlovi saznali sa kim ne mogu da igraju na Evropskom prvenstvu: Poznati šeširi pred kvalifikacije za EURO
A uvedena su i neka nova pravila
Jučerašnjom pobedom nad Norveškom u Ligi nacija, fudbaleri Srbije su obezbedili prvo mesto u grupi i plasman u A diviziju, ali i drugi šešir pred kvalifikacije za Evropsko prvenstvo. Žreb za EURO biće održan 9. oktobra, u Frankfurtu, a sada su poznati i sastavi svih ostalih šešira.
Učesnici završnog turnira elitne, A divizije Lige nacija, Holandija, Hrvatska, Italija i Španija, svrstani su u takozvani UNL šešir, jer će zbog pomenutog turnira imati samo osam preostalih takmičarskih termina.
U UNL šeširu su: Holandija, Hrvatska, Španija i Italija.
Prvi šešir: Danska, Portugal, Belgija, Mađarska, Švajcarska, Poljska
Pročitajte još:
Drugi šešir: Francuska, Austrija, Češka, Engleska, Vels, Izrael, Bosna i Hercegovina, Srbija, Škotska, Finska
Treći šešir: Ukrajina, Island, Norveška, Slovenija, Republika Irska, Albanija, Crna Gora, Rumunija, Švedska, Jermenija
Četvrti šešir: Gruzija, Grčka, Turska, Kazahstan, Luksemburg, Azerbejdžan, Bugarska, Farska Ostrva, Severna Makedonija, samoproglašena tzv. "Republika Kosovo"
Peti šešir: Slovačka, Severna Irska, Kipar, Belorusija, Litvanija, Gibraltar, Estonija. Letonija, Moldavija, Matla
Šesti šešir: Andora, San Marino, Lihtenštajn
Piksijevi Orlovi tako izbegavaju ekipe iz svog šešira, ali i prema novim pravilima, na tom spisku je još jedna ekipa:
Ove reprezentacije ne mogu biti u istoj grupi iz političkih razloga:
Jermenija - Azerbejdžan
Belorusija - Ukrajina
Španija - Gibraltar
Srbija - takozvano Kosovo
Bosna i Hercegovina - takozvano Kosovo
Takođe, sada postoje i kalendarska ograničenja, najviše dve reprezentacije sa potencijalno oštrim zimama tokom prozora mogu biti u istoj grupi:
Belorusija, Estonija, Farska Ostrva, Finska, Island, Letonija, Litvanija i Norveška
Zbog velike udaljenosti ekipe mogu da budu izvučene sa maksimalno jednom od sledećih reprezentacija:
Azerbejdžan: Gibraltar, Island, Portugalija.
Island: Gruzija, Izrael, Jermenija, Kipar.
Kazahstan: Andora, Vels, Gibraltar, Engleska, Island, Malta, Portugalija, Republika Irska, Severna Irska, Farska Ostrva, Francuska, Škotska, Španija.
U žrebu će učestvovati pomenute 53 fudbalske federacije članice UEFA, Nemačke se kao domaćin automatski kvalifikovala, a neće biti ni Rusije, koja je pod zabranom zbog dešavanja u Ukrajini.
Po dve prvoplasirane ekipe iz svih deset grupa pridružiće se Nemačkoj, dok će poslednja tri tima biće poznata posle baraž mečeva.
Utakmice kvalifikacija igraće se od marta do novembra 2023. godine:
PROZORI KVALIFIKACIJA
23-25.03.2023. 1. kolo
26-28.03.2023. 2. kolo
16-17.06.2023. 3. kolo
19-20.06.2023. 4. kolo
07-09.09.2023. 5. kolo
10-12.09.2023. 6. kolo
12-14.10.2023. 7. kolo
15-17.10.2023. 8. kolo
16-18.11.2023. 9. kolo
19-21.11. 2023. 10. kolo
Plej of mečevi
21.03. 2024. polufinala
26.03.2024. finala
Finalni turnir
14.06.2024. UEFA EURO 2024 otvaranje
14.07.2024. UEFA EURO 2024 finale
Bonus video
Pratite sve vesti iz Srbije i sveta na našem Telegram kanalu.
Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi
Komentari