Jović nije sprečio iznenađenje na "Alfredu di Stefanu": Kadiz dobio Real, Srbin ušao pred kraj

17.10.2020

17:20 >> 18:54

0

Srpski reprezentativac dobio priliku u 78. minutu umesto Tonija Krosa, gol odluke postigao Lozano u 16. minutu meča

Copyright Tanjug/AP/Manu Fernandez/

Pauza u španskoj Primeri nije promenila status Luke Jovića u Real Madridu. Trener Zinedin Zidan opet je ostavio mladog Srbina na klupi za rezverne igrače u porazu (0:1) od Kadiza, a šansu je u formaciji 4-3-3 ukazao Lukasu Vaskezu, Karimu Benzemi i Vinisijusu Žunioru.

Tek kada je “dogorelo” i kada prvi napadački izbor nije mogao da probije bunker gostiju, Francuz se odlučio za više rizika u igri, pa je Nemac Toni Kros svoje mesto ustupio Joviću.

Srbin se našao u jednoj zgodnoj prilici tokom sudijske nadoknade vremena, ali nije imao sreće da svoj dvanaestominutni nastup obeleži prvim pogotkom u sezoni, trećim za Real Madrid.

Na drugoj strani trener Kadiza Alvaro Servera nije uvrstio u prvi tim Filipa Malbašića, ali je od starta drugog poluvremena  i njemu ukazao šansu. Bivši igrač Rada, Partizana i Vojvodine bio je kao i cela ekipa defanzivno nastrojen, jer je cilj bio da se sačuva vođstvo stečeno još  u 16. minutu golom Antonija Lozana.

Zato gostima i nije bilo previše važna lopta, koju su domaći držali  u posedu čak 75 odsto utakmice.