Zvezdini omladinci pokradeni u Ligi šampiona! Empoli iz nepostojećeg penala do remija u Beogradu (VIDEO)

03.11.2021

17:36

0

Crveno-beli vodili, ali su gosti dobili poklon od glavnog arbitra meča

cz-emp-61 - Copyright MN Press

Fudbaleri Crvene zvezde remizirali su sa ekipom Empolija (1:1) u meču Lige šampiona za omladince.

Dobro su izabranici Marka Neđića, otvorili meč i od starta bili ravnopravni rival prvaku Italije. Napadao je Empoli tokom većeg dela prvog poluvremena, ali je sjajni golman Zvezde, Stefan Marinković uspeo da održi mrežu netaknutom.

Igrao se 42. minut kada je Marko Stojanović pogodio i doveo crveno-bele u vođstvo. Mirko Nikolašević je sa desnog boka proigrao Stojanovića, koji je poslao loptu u protivničku mrežu.

U drugom delu se nastavilo u istom ritmu, obe ekipe su igrale potpuno otvoreno i šanse su se ređale na obe strane. Izjednačujući pogodak postigao je Dućo Delji Inoćenti u 56. minutu sa bele tačke.

Alesio Rosi je pao u šesnaestercu domaćina i sudija je pokazao na belu tačku, iako pravog kontakta nije bilo. Ipak, Inoćenti je preuzeo odgovornost i pogodio, iako je Marinkoviću malo falilo da odbrani.

Revanš meč je zakazan  za 23. novembar u Empoliju.

Izvor: Arena sport