Supersonični trio izvukao PSŽ neokrnjenog iz Haife, Čelsi nastavio posrtanje u Ligi šampiona!

21:02

0

Real siguran protiv Lajpciga, Siti posle preokreta bolji od Borusije

Tan2022-9-14_205824305_0 - Copyright Tanjug/AP Photo/Ariel Sćalit

Uzbudljivo veče u Ligi šampiona je za nama. PSŽ je posle preokreta uspeo da odnese pobedu iz Haife (3:1), Mančester siti je, takođe pošto je gubio, uspeo da ostvari trijumf na svom terenu protiv Borusije iz Dortmunda (2:1), dok je madridski Real na "Bernabeuu" upisao tek u završnih desetak minuta slomio otpor Lajpciga (2:0).

S druge strane, Čelsiju nije pomogla ni promena menadžera. Pošto su prošle nedelje doživeli šokantan poraz od Dinama u Zagrebu, rukovodstvo "plavaca" je smenilo Tomasa Tuhela i na njegovo mesto postavilo Grejema Potera, ali ni to nije pomoglo londonskom klubu da ostvari prvu pobedu u elitnom takmičenju ove sezone. Jedan bod sa "Stamford bridža" večeras je odneo Salcburg - 1:1.

Meč u Haifi počeo je kao najlepša bajka za Makabi, čiji stadion je eksplodirao kada je Šeri zatresao mrežu Donarume u 24. minutu. Međutim, radost je trajala kratko, pošto je Mesi na asistenciju Mbapea u 37. minutu poravnao rezultat. Da će domaćin teško stići do senzacije postalo je jasno u 69. minutu kada su Mbape i Mesi zamenili uloge, da bi sve dileme oko konačnog epiloga meča razrešio Mbape u 88. minutu.

Real se u Madridu dugo mučio protiv Lajpciga, ali su Valverde u 80. i Asensio u prvom minutu nadoknade vremena uspeli da sačuvaju tri boda na "Bernabeuu", čime ne može da se pohvali i Čelsi, koji je još jednom razočarao svoje navijače, ovoga puta remijem sa Salcburgom u Londonu. Početkom drugog poluvremena delovalo je sve idilično za "plavce" posle vodećeg gola Sterlinga u 48. minutu, da bi Okafor u 75. zatresao mrežu za veliki bod austrijskog šampiona.