21:51

0

Elče golom Kolada izbegao poraz

profimedia-0714446982 - Copyright Profimedia

U 2. kolu La lige, na premijeri pred svojim navijačima, Elče je dočekao Almeriju i odigrao 1:1.

U timu gostiju u startnih 11 bio je i bivši štoper Crvene zvezde Srđan Babić, kao i nekadašnji napadač Partizana Umar Sadik koji je bio i strelac za Almeriju.

U 23. minutu posle kornera koji je za goste izveo Robertone, u kazenom prostoru Elčea odlično se snašao reprezentativac Nigerije i udarcem glavom doneo vođstvo. Nekoliko minuta pre postignutog gola Sadik se u vazdušnom duelu sudario sa igračem Elčea  Rohom i utakmicu nastavio sa čalmom na glavi.

U 30. minutu odbijenu loptu je dočekao Aleks Kolado i preciznim šutem izjednačio na 1:1.

Srđan Babić je mogao da se upiše u strelce ali je golman domaćih odbranio njegov šut u 60. minutu.