(KRAJ) Liga šampiona: Rašford koban za Parižane, Lacio bolji od Dortmunda, Gudelju bod

18:30 >> 21:13

0

Krenulo elitno takmičenje

Copyright Tanjug/AP Photo/Gregorio Borgia

Sa velikim nestrpljenjem su ljubitelji fudbala čekali da počne Liga šampiona. Sada su svi to i dočekali. U prvom kolu elitnog takmičenja, koje ekskluzivno prenosi „Arena sport“, bilo je dosta zanimljivih utakmica.

Za srpske fudbalere svakako najbitniji je bio meč u Rimu gde je Lacio bio bolji od Dortmunda (3:1). Bio je to novi okršaj Sergeja Milinkovića-Savića sa Erlinga Halanda. Baš kao i u reprezentaciji, i ovog puta je slavio Srbin.

Nemanja Gudelj i Sevilja su gostovali na „Stamford bridžu“ Čelsiju. Priv okršaj engleskog i španskog tima je završen bez pogodaka (0:0).

Derbi kola svakako je bio u Parizu. PSŽ ne zna kako da igra sa Mančester junajtedom. Još jednom je u ovom duelu koban za Parižane bio Markus Rašford (2:1).

Lajpcig nije imao previše problema sa Bahčešehirom (2:0). Danijel Aleksić je u igru za goste ušao tek u 83. minutu.

Barselona je deklasirala Ferencvaroš (5:1). Do ubedljivog trijumfa su došli sa desetorocom pošto je Pike isključen u 68. minutu.

Okršaj Rena i Krasnodara je završen bez pobednika (1:1). Ipak, treba napomenuti da je ovo prvi put za francuski i ruski tim da su postigli pogotke u elitnom takmičenju.

Dešavanja sa utakmica ste mogli da pratite na portalu „24sedam“.

22:54’ – UTAKMICE SU ZAVRŠENE

Završeno je svih šest mečeva u večernjem terminu.

22:46′ – RAŠFORD STRELAC, JUNAJTED SLAVI

Bio je previše nesiguran Rašford tokom dosta situacija, ali je konačno pokazao šta zna i ume. Namestio se, gađao dalji ugao, od stative se lopta odbila u gol.

22:44′ – NOVI GOL BARSELONE

Nije Barselona imala nameru da se zaustavi. Dembele se vratio na teren i postigao gol.

22:39′ – BARSA MOŽE SA DESETORICOM

Nije Barselona imala previše problema uprkos Pikeovom isključenju. Novi tinejdžer, Pedri, je postigao prvenac za Katalonce i stavio tačku na meč.

22:31′ – LACIO PONOVO IMA “+2”

Lacio opet ima dva gola prednosti. Imobile je dobio odličan pas, iz prve je poslao povratnu loptu, a Akpa Akpro postiže pogodak.

22:28′ – HALAND VRAĆA DORTMUND

Dobra akcija “milionera”, užasna reakcija odbrane Lacija, a Haland to kažnjava na asistenciju Rejne. Prava “bomba” iz kaznenog prostora, golman nije imao šansu (2:1).

22:26′ – PIKE ISKLJUČEN, FERENCVAROŠ SE VRAĆA U IGRU SA PENALA

Ferencvaroš ne ističe belu zastavicu. U 68. minutu je Pike skrivio penal, dobio je direktan crveni karton, a sa “bele tačke” je siguran bio Haratin.

22:22′ – SERGEJ ZAMENJEN

U 67. minutu je Inzagi napravio duplu promenu. Izašli su Milinković-Savić i Korea, ušli su Akpa Akpro i Murigi.

Tanjug/AP Photo/Gregorio Borgia

22:16 – DVA GOLA ZA TRI MINUTA

Neverovatna dešavanja u Francuskoj. Golova nije bilo u Renu, a onda za tri minuta dva. Prvo je u 56. Žirasi bio siguran sa penala, da bi Ramirez u 59. doneo izjednačenje Krasnodaru. Inače, bili su ovo prvi golovi ova dva tima u Ligi šampiona!

22:13′ – AUTOGOL MARSIJALA

Francuz je obradovao Francuze. Marsijal, napadač Junajteda, je loše intervenisao posle kornera i matirao je svog golmana.

22:12′ – STATIVA PSŽ-A

Napadi Parižana su sve jači. Kurzava je šutirao, a prečka je sprečila da on bude strelac.

22:09′ – KUTINJO ZA 3:0

Barselona polako završava posao na svom stadionu. Mesi je pokrenuo akciju, ostavio za Fatija koji fenomenalnim potezom pronalazi Kutinja koji stavlja tačku sjajnim golom.

22:06′ – MAJSTORIJA MBAPEA, SREĆA UZ JUNAJTED

Imao je Rašford priliku da sa Marsijalom reši kontru i udvostruči prednost, poslao je užasan pas. PSŽ je krenuo u napad, Mbape je prošao, majstorskom fintom je prevario čuvare, odlično šutirao, ali je De Hea još bolje intervenisao. Sreća je bila uz Solskjera i ekipu.

22:03′ – KRENULO DRUGO POLUVREME

Počela su druga poluvremena na utakmicama elitnog takmičenja. Samo dve promene su napravljene. Dortmund je izveo Belingema, uveo Rejnu, dok je PSŽ karte bacio na napad uvođenjem Kina umesto Gaja.

20:48’ – POLUVREME

Na šest utakmica u večernjem terminu je završeno prvo poluvreme.

Rezultati posle prvih 45 minuta:

Barselona-Ferencvaroš 2:0
Lacio-Dortmund 2:0
PSŽ-Mančester junajted 0:1
Ren-Krasnodar 0:0

21:42′ – FATI STRELAC

Posle Mesija u strelce se upisao i mladi Fati. Još jednom je pokazao zbog čega ga je Kuman stavio u centar njegove igre u Barseloni. Pogotku je prethodnio maestralan pas De Jonga.

21:38′ – LACIO OPASNIJI, PRETI JUNAJTED

Lacio je sve opasniji, imali su još nekoliko dobrih prilika, uglavnom iz prekida. U Parizu je Fernandeš pokušao iz daljine, malo je nedostajalo da matira Navasa ponovo.

21:33′ – MBAPE PADA, NEMA PENALA

Krenuo je Mbape u prodor, Tuanzebe ga je stigao, napadač PSŽ-a je pao, krenuli su protesti za penal, Lahoz nije reagovao, sve dok Nejmar nije počeo oštrije da se buni, pa je pokazao Brazilcu žuti karton zbog protesta.

21:28′ – BARSA SLOMILA OTPOR RIVALA

Uspela je Barselona da slomi otpor Ferencvaroša. Kovačević je skrivio penal nad Mesijem, a Argentinac je bio siguran sa “kreča” za 1:0.

21:25′ – LACIO DUPLIRAO PREDNOST

Lacio je duplirao prednost protiv Dortmunda. Luisa Alberto je dobro izveo korner, Luis Felipe se odlično snašao u skoku za 2:0. Problemi za “milionere”.

21:23′ – FERNANDEŠ SE ISKUPIO, DVA PENALA ZA GOL

Marsijal je pao, Lahoz je pokazao na “kreč”. Bruno Fernandeš je namestio loptu, šutirao, Navas odbranio. Međutim, posle gledanja snimka iz VAR sobe je odlučeno da će se penal ponoviti jer Navas nije bio na gol liniji prilikom šuta. Drugu priliku Fernandeš nije propustio. Šutirao je u istu stranu, Navas je otišao na drugu.

21:20′ – ANHELINJO SE IGRA U LAJPCIGU

Lajpcig je duplirao prednost. Ponovo je Anhelinjo zatresao mrežu.

21:16′ – ANHELINJO ZA SLAVLJE LAJPCIGA

Vodi i Lajpcig. Pronašli su ključ za odbranu Bahčešehira i poveli. Strelac je bio Anhelinjo u 16. minutu. Prelep pogodak igrača koji je ut na pozajmici iz Mančester sitija.

21:10′ – PARIŽANI NAPADAJU

Od prve sekunde je PSŽ krenuo u napad, ređaju se njihovi napadi. Podatak koji tome ide u prilog jeste da su za 10 minuta igre imali četiri kornera. De Hea, za sada, uspeva da sačuva mrežu.

21:06′ – PRVI GOL!

Prvi pogodak u ovom terminu postigao je Lacio. Korea je bio asistent, a Imobile je doneo prednost Laciju protiv Dortmunda (1:0). Svemu tome je prethodila greška odbrane gostiju. Imobile je znao kako da proslavi gol protiv bivšeg kluba.

21:01′ – UTAKMICE SU POČELE