Ludih 13 minuta Serije B o kojima će se dugo pričati! Samoubistvo Pize u četiri koraka! (VIDEO)

14.08.2022

13:42

0

Spektakularan meč Serije B u Citadeli pripao domaćinu

Citadela - Piza - Copyright Printscreen/YouTube

Kada na fudbalskoj utakmici padne sedam golova, pa još rezultat bude 4:3 (1:1) to znači da je najvažnija sporedna stvar na svetu servirala još jedan istinski spektakl.

Upravo to se desilo u duelu Serije B između domaće Citadele i Pize, a o dešavanjima između 53. i 66. minuta sigurno će se dugo pričati.

Rekao bi narod "sami pali, sami se ubili" i upravo to se može reći za gostujući tim. Ali ne jednom nego četiri puta!

Povela je Piza lepim letećim volej udarcem Masucija, a na poluvremenu je bilo nerešeno zahvaljujući Baldiniju.

A onda je došao taj 53. minut. Neoprezan start gostiju u šesnaestercu sudija posle signala iz VAR sobe i gledanja snimka karakteriše kao penal. Baldini se zaleće golman mu brani. Na odbijenu loptu kreću i jedni i drugi, a devetka gostiju rukom u lice udara rivala. Opet penal!

I opet Baldini, ali ovog puta veoma precizan. To je već 57. minut utakmice. Na novo uzbuđenje čekamo još četiri minuta. Tada Hermanenson nesrećno trese svoju mrežu i povećava prednost domaćeg tima. I onda 66. minut.

Čik pogodite? Fudbaleri Pize prave penal u 66. minutu. Ovog puta razlog je očigedno igranje rukom pred svojim golom. Siguran je Asensio. Citadela pred svojim navijačima vodi sa 4:1, a Piza više nego uspešno potvrđuje svojih 13 minuta potpunog pomračenja.

Zakuvalo se ponovo tek na kraju. U 90. minutu Sibili je pogodio za 4:2 u osmom minutu nadoknade vremena mrežu Citadele zatresao je i Kanestreli. Ispostavilo se za konačnih 4:3.

Ko zna šta bi bilo da je potrajalo još malo. Ali i ovako je bilo spektakularno!