Kup Srbije: U Novom Sadu veliki preokret, Grafičar pao posle penala, IMT za čast Prve lige

21.10.2020

15:07

0

Autor: D. B.

Superligaši mahom sigurni u šesnaestini finala najmasovnijeg takmičenja

Posle Napretka i Metalca, plasman u sledeću rundu Kupa Srbije obezbedili su i Voždovac, IMT, Vojvodina, Radnik, Mladost, Čukarički, Proleter, Radnički Niš, Spartak i TSC.

Najviše bure viđeno je na meču Kabela i Radnika. Domaćin je vodio sa 3:1 na poluvremenu, a onda je usledio veliki preokret tokom drugih 45 minuta igre.

Dosta problema da obezbede mesto u osmini finala imali su i Voždovac i Rad. Grafičar je pokazao zube Superligašu, vodio je i sa 0:2 na poluvremenu… I sve do drugog minutu sudijske nadoknade izjednačio je Nikola Vujnović. U penal seriji Miloš Krunić je uspeo da zaustavi dva pokušaja gostiju. I Rad je uspeo da se plasira u sledeću rundu posle boljeg izvođenja jedanesteraca.

Jedina ekipa iz Prve lige koja je uspela da eliminiše Superligaša je IMT koja je bila bolja od Inđije.

Rezultati i parovi šesnaestine finala Kupa Srbije

Napredak – OFK Žarkovo 2:1 (0:1), Mačva – Metalac 1:2 (0:0), Voždovac – RFK Grafičar 2:2 (0:2) – penalima 6:4, Smederevo – Radnički 1:2 (0:2), Jedinstvo – Vojvodina 0:2 (0:0), Sušica – Spartak 0:2 (0:0), Novi Pazar – Čukarički 1:3 (1:1), Kabel – Radnik 3:4 (3:1), Rad – Kolubara 0:0 – penalima 5:3, Trajal – TSC 0:2 (0:0), Mladost – Dinamo 3:0 (2:0), IMT – Inđija 2:1 (1:1), Radnički Pirot – Proleter 0:2 (0:0), Partizan – OFK Bačka (16), Javor – Radnički 1923 (18), Crvena zvezda – Zlatibor (odloženo)