Zvezdo, prođi Pjunik i spremi se za Makabi! Izraelci pregazili Kiprane u prvom susretu!

19:20

0

Ekipa iz Haife će po svemu sudeći biti rival boljem iz duel našeg i jermenskog tima

profimedia-0038004434 - Copyright Profimedia

Dok fudbaleri Crvene zvezde i Pjunika na stadionu Rajko Mitić biju prvu od dve bitke za plasman u poslednju rundu kvalifikacija za Ligu šampiona, već se prilično sigurno može tvrditi ko će ih tamo čekati.

Izraelski Makabi Haifa pregazio je Apolon iz Limasola sa 4:0, pa bi revanš na Kipru trebalo da predstavlja samo formalnost.

Poveo je Makabi autogolom Pejbernesa u 38. minutu i sa 1:0 se  otišlo na poluvreme. Ali  Mohamed El Fazaz je golovima u 54. i 62. minutu otklonio sve sumnje oko pobednika, a konačna rezultat delo je Pierota u 79. minutu.

Iako nije zvučno ime jasno je da Makabi Haifa igra dobar i efikasan fudbal, te da će boljeg iz duela Zvezde i Pjunika čekati veliki posao do plasmana u Ligu šampiona.

Završene su još dve utakmice 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Ferencvaroš sa gostovanja Karabagu vraća solidnih 1:1, dok je ekipa Bodo Glimta sa 5:0 demolirala litvanski Žalgiris.