(KRAJ) Zvezda porazom počela Ligu Evrope

17:30 >> 23:17

0

Srpski šampion izgubio na gostovanju protiv Hofenhajma

Copyright Tanjug/Uwe Anspach/dpa via AP

Fudbaleri Crvene zvezde porazom su započeli četvrtu uzastopnu jesenju evropsku avanturu.

Posle dve vezane Lige šampiona, crveno-beli će ove sezone igrati u Ligi Evrope, a premijeru su imali u Nemačkoj, gde je Hofenhajm posle velike borbe slavio 2:0 (0:0).

22.52′ – KRAJ

22.49′ – GOL, DABUR STAVLJA TAČKU

U trećem minutu nadoknade vremena Hofenhajm duplira prednost. Milunović je pogrešio u dodavanju, Samaseko je presekao loptu na tridesetak metara od Zvezdinog gola, odlično je uposlio Dabura, kojem je preostao lakši deo posla da iz izgledne pozicije zatrese mrežu Borjana.

22.46′ – JOŠ PET MINUTA NADE ZA ZVEZDU

U 90. minutu Skov je zamenio Sasenjona. Igraće se još pet minuta nadoknade vremena.

22.41′ – JOŠ DVE PROMENE U ZVEZDI

U 85. minutu Pavkov je zamenio Falćinelija, a Veljko Simić Gajića.

22.34′ – MENJAJU I NEMCI

U 78. minutu dvostruka izmena kod domaćih. Larsen i Bebou su ušli u igru umesto Belfodila i Baumgartnera.

22.31′ – TROSTRUKA IZMENA U ZVEZDI

Crveno-beli u 75. minutu prave trostruku izmenu. Vukanović, Petrović i Ben su zamenili Kataija, Sanoga i Spiridonovića.

22.25′ – PRILIKA ZA SANOGA

Dobra prilika za Sanoga u 69. minutu. Katai je izveo korner sa leve strane, Zvezdin vezista se našao usamljen na petercu, ali je otišao mnogo ispod lopte, koja je posle njegovog šuta glavom otišla preko gola. U 73. minutu ponovo je Sanogo imao priliku posle kornera. Ovoga puta je udarac iz ugla izveden s desne strane, snažni vezista je na prvoj stativi pored dvojice protivničkih igrača došao do lopte i šutirao glavom, ali pored gola.

22.22′ STANKOVIĆ ISKLJUČEN

Burno je reagovao trener Zvezde, zbog čega će ostatak meča pratiti sa tribina Hofenhajmovog stadiona.

22.20′ – GOL, VODE NEMCI

Hofenhajm vodi od 64. minuta golom Baumgartnera. Vodećem golu nemačkog tima je prethodila veoma diskutabilna odluka španskog arbitra, koji je na centru pustio da se igra nastavi posle oštrog starta Apkogume nad Nikolićem. Mladi fudbaler Zvezde je ostao da leži na travi, Nemci su nastavili akciju, lopta je došla na desnu stranu do Rudija, koji je uputio dobar centaršut, a Baumgartner iz prve, poluvolejom, pogodio mrežu Borjana.

22.16′ – ZVEZDA SVE HRABRIJE KREĆE KA GOLU RIVALA

Crveno-beli sve hrabrije kreću na polovinu rivala. Na isteku 60. minuta igre fudbaleri srpskog šampiona izveli su dva kornera u kratkom vremenskom intervalu, ali bez veće opasnosti po gol Hofenhajma.

22.07′ – PRETE DOMAĆI

Zapretio je Dabur u 51. minutu. Šutirao je iskosa sa leve strane, sa 16 metara, ali je Borjan uspeo da interveniše.

22.02′ – ZVEZDI PONIŠTEN GOL

Zatresla se mreža domaćih, ali je Eraković bio u ofsajdu pre nego što je, posle prekida, poslao loptu iza leđa Baumana.

22.00′ – DVOSRUKA PROMENA U HOFENHAJMU

Počelo je drugo poluvreme, trener domaćih je napravio dvostruku izmenu. Samaseku i Gajger su zamenili Griliša i Gaćinovića.

21.45′ – KRAJ PRVOG POLUVREMENA

21.44 STATIVA!

Mnogo sreće za crveno-bele u 44. minutu. Sanogo je izgubio loptu ispred kaznenog prostora Zvezde, Rudi je odlično proigrao Dabura posle čijeg šuta je lopta prošla Borjanu kroz noge i pogodila u stativu.

21.43′ – PRVI ŽUTI KARTON NA MEČU

Prvi žuti karton na meču zaradio je Falćineli.

21.41′ – SPIRIDONOVIĆ PROPUSTIO SJAJNU PRILIKU

Najbolja prilika za crveno-bele u dosadašnjem toku meča. Katai je u 41. minutu započeo akciju, uposlio je Falćinelija koji je ušao u kazneni prostor po levoj strani i izbacio loptu do Rodića, koji je još jednom odlično centrirao na peterac domaćih, ali Spiridonović u izglednoj poziciji nije najbolje zahvatio loptu, pa je jedan defanzivac nemačkog tima uspeo da ga izblokira.

21.34′ – NAJBOLJI NAPAD ZVEZDE

Najozbiljniji napad su izveli crveno-beli u 35. minutu. Rodić je odlično povukao kontranapad po levoj strani, uputio dobar centaršut na peterac, ali je Falćineli za pola koraka zakasnio i nije stigao do lopte. Samo minut kasnije nova dobra šansa za goste. Katai je uposlio Falćinelija, italijanski napadač je pokušao da lobuje istrčalog golmana Hofenhajma, ali je lopta otišla preko prečke.

Profimedia

21.24′ – HOFENHAJM SVE OPASNIJI

Bilo je opasno pred golom Crvene zvezde u 24. minutu. Posle nekoliko obećavajućih prilika u kratkom vremenskom intervalu, domaći su na polovini prvog poluvremena tražili penal, ali je glavni arbitar Alehandro Hernandez odmahnuo rukom i pokazao da se igra nastavi.

21.16′ – MIRNO U PRVIH 15 MINUTA

Posle uvodnog pristiska domaćih, crveno-beli su uspostavili terensku ravnotežu. U prvih 15 minuta nema značajnijih dešavanja.

Tanjug/AP/Uwe Anspać/dpa

21.08′ PRVI POKUŠAJ ZVEZDE

Crveno-beli su prvi put zapretili u osmom minutu. Falćineli je šutirao iz okreta sa 16 metara, ali je lopta otišla pored stative. Domaći su u 11. minutu izveli prvi korner na meču, ali nije bilo opasnosti za Borjana.

21.05′ – NEMCI OPASNIJI

Iako u prvih sedam minuta meča nije bilo izrazitih prilika, domaći su za nijansu konkretniji u uvodu meča.

21.00′ – POČELO JE

Počeo je meč i već u 2. minutu domaći su imali priliku. Rudi je sa desetak metara šutirao preko gola.

20.08′ – ZVEZDA U NOVOM DRESU PROTIV HOFENHAJMA

Crveno-beli su na dan meča u Nemačkoj predstavili dresove u kojima će igrati Ligu Evrope, koje su sa „Marakane“ nazavali retro.

19.55′ – SANOGO KAŽNJEN ZA ISKLJUČENJE U DERBIJU

Crvena zvezda će u naredna dva kola Superlige biti oslabljena za Sekua Sanoga.

Sanogu za isključenje u derbiju duplo duža kazna od uobičajene

19.42′ – NAVIJAČI ISPRATILI CRVENO-BELE NA STADION

Iako neće imati podršku s tribina, navijači Crvene zvezde su se potrudili da izabranicima Dejana Stankovića daju dodatni vetar u leđa uoči utakmice.

19.35′ – SASTAVI

Hofenhajm: Bauman – Poš, Fogt, Akpoguma – Rudi, Grilič, Sesenjon, Baumgartner, Gaćinović – Dafur, Belfodil

Crvena zvezda: Borjan – Eraković, Milunović, Degenek – Gajić, Sanogo, Nikolić, Rodić – Katai, Spiridonović – Falčineli.