15:10

0

U toku su poslednje pripreme za predstojeću sezonu

Arsenal - Copyright Tanjug/Aaron Chown/PA via AP

Klubovi iz najkvalitetnijih evropskih liga obavljaju poslednje pripreme za sezonu pred nama. Tako su snage odmerili timovi iz Premijer lige i Primere. Atletiko Madrid je bio bolji od Mančester junajteda, dok je Arsenal deklasirao Sevilju sa čak 6:0.

"Đavoli" i "jorgandžije" su snage odmerili na neutralnom terenu u Oslu, a jedini gol dao je Žoao Feliks u 87. minutu meča. Na terenu, pa ni na klupi nije bilo Kristijana Ronalda, ali prema poslednjim informacijama trebalo bi da zaigra sutra protiv Rajo Valjekana.

Menadžer Erik Ten Hag je šansu dao Kristijanu Eriksenu, ali ne i drugom novajliji Lisandru Martinezu.

U Londonu su "tobdžije" dočekale Sevilju u meču "Emirejts kupa" i slavili ubedljivo.

Već do 19. minuta bilo je čak 4:0, uz po dva gola Bukajoa Sake i Gabrijela Žesusa. Brazilac je pogodio i u 77. minutu, a konačan rezultat u 88. minutu postavio je Edi Nketija.

Debakl svog tima sa klupe su odgledali reprezentativci Srbije, Nemanja Gudelj i Marko Dmitrović.

Inače, danas je i zvanično objavljeno da će kapitensku traku ubuduće nositi norveški vezista Martin Edegard.

Odluku da Edegard ponese kapitensku traku doneo je trener "tobdžija" Mikel Arteta, a odobrili su je čitav tim i uprava kluba. Za Arsenal je odigrao 60 utakmica i postigao devet golova, otkad je u januaru 2021. stigao u London iz Real Madrida.