Čika Dača proslavio prvu pobedu u novoj sezoni! Ubiparip je zlatni džoker Radničkog!

18:11

0

Kragujevčani slavili protiv Mladosti iz Lučana

20210918ivVozdovacRadnickiKg19 - Copyright MN Press

U drugom kolu Superlige, kragujevački Radnički je na "Čika Dači" upisao minimalac protiv Mladost iz Lučana (1:0)

Domaćin je do prvog trijumfa u sezoni stigao u 82. minutu. Lepu akciju izveli su rezervni igrači koji su šansu dobili pet minuta ranije. Iskusni Nemanja Tomić je nakon "lažnjaka" stvorio sebi poziciju da centrira, idealno je poslužio u kaznenom prostoru Voja Ubiparipa koji je efektnim udarcem glavom matirao golmana Lučanaca.

U prvom delu Dušan Stoiljković je dva puta ozbiljno zapretio udarcima sa distance. Najpre je sa 25 metara uputio "bombu", a golman Miloš Ostojić izboksovao, da bi isti igrač u 29. minutu izveo još jednu dobru akciju. Posle driblinga, snažno je šutirao sa 18 metara ali je lopta završila pored gola.

U nastavku inicijativa je bila na strani domaćina, posle kornera u 65. minutu u petercu Mladosti dobro su skočili Miličić i Cvetinović pokušali su da zahvate loptu glavom koja je završila za malo pored stative.

Nešto slično pokušao je Filip Ivanović u 79. minutu, i njegov pokušaj glavom završiio je pored gola, a već u narednom napadu domačćin je stigao do tri boda.