0

Braća obeležila meč Serije A

Copyright Tanjug/Alessandro Garofalo/LaPresse via AP

Duel na stadionu „Ćiro Vigorito“ prošao je u znaku braće Insinje. Jedan na jednoj, drugi na drugoj strani.

Na kraju, radovao se onaj poznatiji, Lorenco, koji je sa Napolijem slavio na gostovanju Beneventu – 1:2 (1:0).

Mlađi od njih dvojice, Roberto, se prvi upisao u strelce. U 30. minutu je pogodio mrežu Mereta za prednost domaćina.

– Srećan sam zbog gola, ali mi je žao što je moj prvenac bio protiv brata – rekao je Roberto za „DAZN“ u poluvremenu meča.

A, u drugom delu je na scenu stupio Lorenco. U 60. minutu je poslao pravu „bombu“ sa oko 20 metara. Lopta se od prečke odbila u gol. Potpuni preokret je doneo Petanja u 67. minutu.

– Srećan sam zbog rezultata i zbog pobede, ali i zbog mog brata koji je odigrao dobar meč, čestitam mu. Posle mog gola sam mu prišao i rekao da sam pogodio sa njegovom nogom, levom – našalio se Lorenco.

Njegov tim je tako zadržao korak za vodećim Milanom, ima 11 bodova, jedan manje od „rosonera“.

Parma je uspela da izvuče bod na svom terenu. Remizirali su sa Specijom – 2:2 (1:2).

Gol vredan  boda doneo im je Kučka u drugom minutu sudijske nadoknade.

Parma je na 16. mestu sa četiri boda, Specija ima poen više i na 13. poziciji je.

Kaljari je opravdao ulogu favorita i ostavio je Krotone na začelju (4:2).