Orlićima sasečena krila! Englezi Srbima održali fudbalski čas i overili polufinale EP!

19:50

0

Omladinci u teškoj situaciji pred poslednje kolo grupne faze

England-v-Serbia-UEFA-European-Under-19-Championship-2022-Group-B-6-scaled - Copyright Promo/FSS

Omladinska reprezentacija Srbije u veoma teškoj situaciji očekuje poslednje kolo grupne faze EP i duel sa Austrijom. Posle uvodnog remija sa Izraelom, Orlići su doživeli veoma ubedljiv poraz od Engleske, koja je ovim trijumfom overila plasman u polufinale kontinentalnog šampionata – 4:0.

Ujedno, izabranicima Aleksandra Jovića posle večerašnjeg neuspeha ostala je samo tanka nit teorije da mogu da se domognu mesta u samoj završnici kontinentalnog šampionata, preciznije da ostvare ubedljiv trijumf protiv Austrije i u isto vreme da Engleska na identičan način savlada Izrael. Naglasimo i da poslednja utakmica ima i te kako veliku važnost, jer će eventualnom pobedom Srbija osigurati mesto u baražu za plasman na Mundijalito.

Orlići su počeli da se mire sa porazom pre kraja prvog poluvremena. Favorizovani rival poveo je već u 5. minutu preko Skarleta, a kada je isti igrač u 40. minutu duplirao prednost Engleza moglo je da se nasluti u kom pravcu će ići ostataka meča.

Srpske nade, međutim, nisu želele da "padnu bez ispaljenog metka". U drugom poluvremenu zaigrali su znatno odvažnije, ali za to, nažalost, nisu nagrađeni barem počasnim golom. Umesto toga, do poslednjeg sudijskog zvižduka morali su još dva puta po loptu u spostvenu mrežu, pošto je Čukvuemeka u 68. minutu definitivno odlučio pobednika meča, a Džebison u prvom minutu nadoknade vremena overio ubedljiv trijumf.