Lud meč na otvaranju Evropskog prvenstva! Orlići iščupali bod golom u 93. minutu

19.06.2022

17:35

0

Fudbaleri Srbije vodili protiv Izraela, pa jedva izbegli poraz u Slovačkoj

20211007nmLekovi01 - Copyright MN Press

Sve što fudbal treba da donese, doneo je već u prvoj utakmici Evropskog prvenstva za igrače do 19 godina starosti.

Reprezentacija Srbije odigrala je nerešeno sa Izraelom 2:2 (1:1) u duelu 1. kola na Šampionatu u Slovačkoj.

Odlično su Orlići otvorili meč i već u 8. minutu preko Lazetića došli do vođstva. Ipak, radost nije dugo potrajala jer su Izraelci izjednačili već u 16. minutu.

Bilo je prilika na obe strane, ali je na semaforu stajao isti rezultat sve do 74. minuta. Okrenula je sreća tada leđa našem timu, a u pravom karambolu pred golom Srbije najbolje se snašao Ibrahima i sa zemlje nekako ugurao loptu u mrežu.

U narednih nekoliko minuta na terenu je postojao samo Izrael i delovalo je da će naš nacionalni tim porazom otvoriti EP. A onda, negde od 80. minuta, kreće opsada gola Izraela.

Šanse kao na traci, ali lopta nikako da završi u mreži rivala. I tako sve do trećeg (od pet) minuta nadoknade vremena.

Epitet junaka ide na račun Stefana Lekovića. Šut Nikole Kneževića završio je na prečki, a Leković u padu glavom uspeo da prebaci golmana Izraela i donese veliki bod Srbiji.

Bod koji znači da je naš tim i dalje u igri za plasman u polufinale u koje idu dve najbolje selekcije iz grupe.

Srbija narednu utakmicu igra sa Engleskom u sredu od 20.00.